سه روز خاطره انگیز اقامت در شیراز

سه روز خاطره انگیز اقامت در شیراز

سه روز خاطره انگیز در شهر شیراز


برای سفر به اعماق تاریخ، یکی از بهترین گزینه ها، شهر شیراز است. شهری با انبوه یادگاری های تاریخی و فرهنگی در کنار طبیعتی پر از گل و بلبل. شهری که در خود هنرمندانی را پرورانده که با گذشت این همه سال، سرزدن به آرامگاه آنها و خواندن اشعاری چند، روح انسان را تازه می کند. در این مقاله به معرفی برنامه ای سه روزه برای گشت و گذار در نقاط مختلف شهر شیراز می پردازیم. با شیراز روم، سایتی فعال در زمینه اجاره منازل مبله در شیراز، همراه شوید.

روز اول

می توانیم روز اول را به آشنایی بیشتر شاعران معروف و محبوب کشور خود آغاز کنیم. ابتدا سری به آرامگاه سعدی که به آن سعدیه می گویند بزنید. نشانی آرامگاه این مرد بزرگ را هر کسی در شیراز می داند. باید خودتان را به بلوار بوستان برسید.
آرامگاه سعدی در میان یک باغ بزرگ و زیبا قرار دارد، قدم زدن در این باغ و زمزمه کردن اشعار سعدی که بر در و دیوار این آرامگاه به زیبایی نقش بسته است، حس خوبی به انسان می دهد. در سعدیه می توان از قناتی که در زیر آرامگاه قرار گرفته نیز بازدید کرد. اگر حاجتی دارید، می توانید نیت کنید و برای برآورده شدنش سکه ای در حوض سکه بیندازید.
ساعت بازدید از آرامگاه سعدی از 8 صبح الی 20:30 شب است و برای بازدید از آن باید ورودی پرداخت کنید.

آرامگاه سعدی

 

باغ دلگشا،سرسبز و کهن است و تنها چند قدمی با آرامگاه سعدی فاصله دارد. از سعدیه، پیاده که بروید، 5 دقیقه ای به باغ دلگشا می رسید. این باغ قدیمی ترین باغ شیراز است. اگر در فصل بهار به اینجا سفر کنید، عطر خوش بهار نارنج شما را مست می کند. بیش از 3000 درخت نارنج در کنار سایر درخت ها در این باغ کاشته شده است. در ورودی این باغ ایستگاه هایی برای فروش بهارنارنج گذاشته شده اند. حتماً از آنها خرید کنید و برای خود مربایی خوشمزه تهیه کنید. حتی می توانید بهارنارنج را مانند چای دم کرده و نوش جان کنید. طعم بسیار دلچسبی دارد.

باغ به سبک باغ های ایرانی درست شده و در وسط آن عمارت کلاه فرنگی قرار دارد که اکنون به موزه تبدیل شده است. گشت و گذار در کنار جوی آب ها، عکس گرفتن در کنار فواره های باغ و لذت بردن از آب و هوا و زیبایی مناظر، حال شما را خوب می کند.

در موزه سکه هایی باستانی و رادیوهای قدیمی در کنار سایر اشیاء قدیمی به نمایش در آمده اند. تماشای آنها را از دست ندهید. ساعت بازدید از باغ دلگشا از 8 صبح تا 10 شب است ولی موزه آن در ساعت 5 عصر بسته می شود. این باغ نیز ورودی دارد.

باغ دلگشا

 

خوب است که پس از اندکی گشت و گذار به زیارت برویم.شاهچراغ، آرامگاه ابدی احمد ابن موسی کاظم علیه السلام است که به شاهچراغ معروف است. ایشان فرزند بزرگ امام موسی کاظم هستند. فضای معنوی این زیارتگاه انرژی مثبت را به شما هدیه می کند. در داخل این زیارتگاه آیینه کاری ها و کاشی کاری های زیبایی صورت گرفته است. موزه ای نیز در اینجا وجود دارد که می توانید در صورت تمایل از آن بازدید کنید. اگر اهل مطالعه هستید، می توانید سری به کتابخانه شاهچراع بزنید و با مطالعه یک کتاب تاریخی، اندکی به دور از همه چیز، به گذشته پای بگذارید.

شاهچراغ از باغ دلگشا فاصله زیادی ندارد. پیاده نیز می توانید به آنجا بروید. آدرس آن میدان احمدی شیراز است. درهای این امامزاده از صبح تا نیمه های شب بر روی زائرانش باز است.

شاهچراغ

 

برای ناهار و استراحت می توانید به هتل سنتی نیایش بروید. این هتل در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز است و در میان مجموعه ای از بناهای تاریخی قرار گرفته است.
آدرس هتل سنتی نیایش :
آن سه راه نمازی به سمت شاه چراغ، کوچه کلانتری عباسیه، بعد از بی بی دختران، کوچه شاهزاده جمالی، پلاک 10 است.
تلفن هتل سنتی نیایش
071-32233622

حتی اگر قصد اقامت در این هتل را نداشته باشید، می توانید فقط از رستوران و یا کافی شاپ آن لذت ببرید. اگر آدرس رستوران های دیگری در شیراز می خواهید، به سایت شیرازروم مراجعه فرمایید.
پس از صرف نهار و اندکی استراحت، وقت سر زدن به آرامگاه حافظ است. این آرامگاه بین چهارراه های حافظیه و ادبیات قرار دارد. مترو و اتوبوس، در حافظیه ایستگاه دارند. حافظیه یک خیابان شلوغ است. دم دمای غروب آرامگاه صفایی دارد. می توان در کافه اش نشست و غزلیات زیبای حافظ را زمزمه کرد. در آرامگاه حافظ صدای لهجه های زیادی را از مردم اقصی نقاط ایران و دنیا می شنوید. اینجا مکان مقدسی است. شیرازی ها هفته ای یکی دو بار به آرامگاه حافظ سر می زنند. حتی اگر اهل شعر و شاعری نباشید، اتمسفر این مکان شما را می گیرد. مطمئن باشید که پس از بازدید از آرامگاه حافظ، دلبسته آن می شوید.

حافظیه

پس از حافظیه به باغ جهان نمابروید. باغی که در اشعار حافظ نیز نشانی از آن می یابید. این باغ نزدیک حافظیه قرار دارد و در دوران تیمور گورکانی بسیار با اهمیت بود.

 

سپس می توانید سری به دروازه قرآنبزنید. دروازه ای که به فرمان عضدالدوله دیلمی ساخته شد تا مسافران از زیر آن به سلامت سفر کنند.

دروازه قرآن

به سمت چپ دروازه قرآن که بروید در دامنه کوه های شمالی شیراز، مقبره باشکوه باباکوهی را مشاهده می کنید. مقبره ای که با قرار گرفتن در کوهپایه های زیبای شیراز، موقعیت بینظیری در این شهر دارد و از آن بالا نمای شهر به زیبایی پیداست. بالارفتن از این کوه سخت نیست. شیخ ابوعبدالله شیرازی ملقب به باباکوهی و فردی سالک بود که در سال 337 هجری قمری به دنیا آمد.

اکنون زمان آن است که یکی از رستوران های مناسب شیراز را انتخاب کنید و یک غذای شیرازی لذیذ نوش جان کنید.در محدوده ای که هستید، رستوران هفت خوان انتخاب مناسبی است. این رستوران بین المللی، انواع غذاهای ایرانی و فرنگی و همچنین فست فود و کافی شاپ دارد. هر ذائقه ای که داشته باشید می توانید انتخاب مناسبی از منوی آن داشته باشید. در این رستوران آتلیه عکاسی نیز وجود دارد.

آدرس رستوران هفت خوان :

شیراز، بلوار جدید قرآن

تلفن رستوران هفت خوان :

071-32270000

 

روز دوم

در این روز اندکی با برخی از آثار ساخته شده در دوران پادشاه خوشنام زندیه، کریم خان و همچنین آثار به جای مانده از دوران قاجار آشنا می شویم.

صبح روز دوم و قبل از آغاز به گشت و گذار در شیراز، بهتر است برای به دست آوردن انرژی لازم، صبحانه ای مقوی و خوشمزه نوش جان کنید. بوفه سیندخت رستوران هفت خوان، یکی از بهترین مکان ها برای صرف صبحانه است. در آنجا می توانید از میان بیشتر از 30 مدل غذای گرم و نزدیک 40 مدل غذای سرد، باب میل خود صبحانه ای لذیذ انتخاب کنید. در رستوران باگرو، صبحانه های انگلیسی و فرانسوی همراه با صدای موسیقی جاز سرو می شوند. کافه شهرزاد در خیابان زرگری واقع در بلوار مطهری نیز پاتوق مناسبی برای صبحانه در شیراز است.

آدرس رستوران باگرو :

شیراز، بلوار معالی آباد

تلفن رستوران باگرو :

071-36257379

 

 

آدرس کافه شهرزاد:

انتهای خیابان زرگری روبروی بیمارستان خدادوست

تلفن کافه شهرزاد :

071-36493686

 

کافه شهرزاد

 

مجموعه وکیل

پس از صرف صبحانه خود را به خیابان طالقانی شیراز برسانید. اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید، مترو در زندیه ایستگاه دارد. زمان بازدید از این مجموعه تاریخی از ساعت 8 صبح آغاز می شود. در مجموعه وکیل، تعدادی از بناهای مهم و دیدنی شیراز در فاصله کوتاهی از یکدیگر قرار گرفته اند. این بناها که در دوران حکومت کریم خان احداث شده اند، دیدنی های زیادی دارند. این مجموعه از مسجد، حمام، آب انبار، بازار و تعدادی بنای دیگر ساخته شده است.

در حمام وکیل، می توانید علاوه بر آشنایی با قسمت های مختلف حمام، با تماشای مجسمه های مومی که در آنجا ساخته شده اند، با شیوه حمام کردن و سبک زندگی در گذشته، آشنا شوید. در سقف این حمام نگارگری های بینظیری صورت گرفته است. غرفه ای نیز برای خرید صنایع دستی در حمام وکیل وجود دارد.

حمام وکیل

کمی آنطرف تر از حمام، مسجد وکیل قرار دارد. مسجدی با 48 ستون خیره کننده و معماری باشکوه، که کتیبه های زیبایی با خطوط نستعلیق دارد.

 

مسجد وکیل

 

بازار وکیل شیراز، قلب اقتصادی این شهر است که کریم خان آن را ساخت. این جا بهترین مکان برای خرید فرش دستباف و پارچه است. همچنین عرقیات گیاهی و گیاهان کوهی و از همه مهمتر بهارنارنج معروف شیراز را می توانید از بازار وکیل تهیه کنید. انواع ظروف مسی، لباس محلی، صنایع دستی و سوغاتی نیز در این بازار به وفور پیدا می شود.

حتماً خوراکی های این بازار را امتحان کنید. مسقطی سنتی شیراز، کلوچه، نان یونجه شیراز، نان برنجی و غیره. مطمئن باشید که این خوراکی ها را با این خوشمزگی در شهر دیگری پیدا نمی کنید. گشت و گذار در این بازار ساعت ها وقت شما را می گیرد.

بازار وکیل

برای صرف نهار، رستوران شرزه گزینه مناسبی است. این رستوران در نزدیکی بازار وکیل قرار دارد و غذاهای محلی و خوشمزه شیرازی مانند کلم پلو و باقالی پلو با ماهیچه، و همچنین کباب لاری و ماهی با کیفیت بالایی در این رستوران سرو می شوند. رستوران سنتی وکیل، نیز در مجموعه زندیه آبگوشت های خوشمزه ای دارد.

آدرس رستوران سنتی شرزه :

خیابان طالقانی، خیابان مسجدوکیل

تلفن رستوران سنتی شرزه :

071-32241963

 

آدرس رستوران سنتی وکیل :

خیابان طالقانی، روبروی اداره دارایی

تلفن رستوران سنتی وکیل :

071-32243977

پس از صرف نهار و اندکی استراحت، در صورت تمایل می توانید از ارگ کریم خانی، کاروانسرای وکیل و موزه پارس که در همان نزدیکی قرار دارند، دیدن کنید. اگر هم نیاز به اندکی خواب و استراحت دارید که به هتل و یا اقامتگاه خود بازگردید و پس از رفع خستگی به بازدید از سایر مکان های دیدنی شیراز بپردازید.

ارگ کریم خان زند

مسجد نصیر المک یکی از آثار باستانی شیراز در دوران قاجار است که با کاشی های صورتی خود از دیدنی ترین مساجد ایران به شمار می رود. این مسجد در خیابان لطفعلی خان زند و در کوچه ای به نام نصیرالملک قرار دارد. در تابستان تا ساعت 7 و در زمستان تا ساعت 5 عصر قابل بازدید است. هنگام غروب آفتاب، نور خورشید که بر کاشی های آن می تابد، منظره بسیار شگفت انگیزی ایجاد می کند که برای عکاسی بسیار مناسب است. البته در صورتی که تمایل به ثبت عکس های خیره کننده در این مسجد دارید بین ساعت 9 تا 10 صبح بازدیدی از این مسجد داشته باشید.

مسجد نصیرالملک

 

به عنوان آخرین مکانی که امروز از آن بازدید می کنید، نارنجستان قوام پیشنهاد خوبی است. یکی از باغ های معروف شیراز که نمونه زیبایی از باغ های ایرانی است. این باغ در نزدیکی مسجد نصیر الملک و در خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد. در این باغ هنرهای متعددی از آینه کاری گرفته تا منبت کاری و حجاری و آجرکاری را مشاهده می کنید. گشت و گذار در این باغ انرژی خوبی به شما می دهد. گل های رنگ به رنگ این باغ، صدای جریان آب از میان جوی آن و اتاق اندرونی و بیرونی خانه قوام بسیار دیدنی است.

می توانید ساعتی در قهوه خانه نارنجستان بنشینید و دمنوشی خوش طعم، نوش جان کنید. شربت خانگی نیز در کنار عرقیجات در این قهوه خانه ارائه می شود. کار قشنگ دیگری که در این باغ انجام می شود، غرفه عکاسی آن است که در آنجا می توانید یک لباس سنتی انتخاب کنید و با پوشیدن آن عکس های زیبایی برای یادگاری ثبت کنید. حتی اجازه داده می شود که با همان لباس های محلی در محوطه باغ قدم بزنید و لحظاتی را در دوران قاجار زندگی کنید. این تجربه جالب را از دست ندهید.

نارنجستان قوام

برای استراحت، اقامت و یا صرف شام می توانید به خانه گردشگری سووشون در خیابان لطفعلی خان زند مراجعه کنید. خانه سنتی پرهامی نیز کلم پلو شیرازی خوشمزه ای دارد که در دیگ مسی برای شما سرو می کند. این خانه سنتی در خیابان لطفعلی خان زند در کوچه نون بربری، در ضلع مقابل مسجد نصیر الملک قرار دارد.

آدرس خانه گردشگری سووشون :
شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، کوچه نارنجستان، قوام آخر کوچه

تلفن خانه گردشگری سووشون :
09179911533

آدرس خانه سنتی پرهامی :
خیابان لطفعلی خان زند، بعد از سه راه احمدی، گود عربان، ضلع مقابل مسجد نصیرالملک، کوچه نون بربری، سمت چپ صدوبیست متر داخل کوچه

تلفن خانه سنتی پرهامی :
09177008058

 

روز سوم

بهترین انتخاب برای روز سوم سفر به شیراز و پس از گشت و گذار در مکان های دیدنی داخل شهر، بازدید از تخت جمشید و پاسارگاد است. نمی شود تا شیراز رفت و سری به تخت جمشید و آرامگاه کوروش نزد.

فاصله تخت جمشید تا شیراز 60 کیلومتر است و نزدیک به 45 دقیقه مسافت از شهر شیراز تا آنجا وجود دارد. البته این زمان در ایام پر مسافر و شلوغ به دلیل ترافیک بیشتر می شود.

برای بازدید از این مجموعه اجازه وارد کردن کیف و یا کوله وجود ندارد. بنابراین وسایل خود را در ماشین قرار دهید ولی به دلیل طولانی بودن زمان بازدید از این مجموعه (حدوداً 2 الی 4 ساعت)، حتماً آب و کمی خوراکی به همراه داشته باشید. ساعت بازدید از این مجموعه نیز از 8 صبح الی 17:30 است.

توریست های خارجی زیادی را در این مجموعه با شکوه مشاهده می کنید که از اقصی نقاط دنیا برای دیدن عظمت تخت جمشید به شیراز سفر کرده اند. اگر برای بازدید از این مجموعه از تورهای یک روزه و یا نیم روزه استفاده کنید، هم از نظر هزینه برای شما به صرفه تر است و هم اینکه امکان حضور راهنما را در بازدید از این شهر تاریخی برخوردار می شوید. راهنمای تور می تواند اطلاعات کاملی در خصوص هر بنای این مجموعه، در اختیار شما قرار دهد.

تخت جمشید، قصر مجلل پادشاهان اسطوره ای سرزمین پهناور ایران زمین، بود که در دامنه کوه رحمت احداث شد. این مجموعه باشکوه از نظر معماری جایگاه ویژه ای دارد و به عنوان یک نماد کشور ایران به شمار می رود. ستون ها و سنگ ها و مجسمه های باقیمانده از 2500 سال پیش، نمایانگر عظمت این مجموعه در آن روزگاران است. ظرافت حجاری های روی سنگ ها با گذشت سالیان سال، هنوز هم پیداست.

تخت جمشید

 

در ایام نوروز برنامه ای تحت عنوان نور و صدا در این مجموعه اجرا می شود که به بر روی پرده نمایش شکوه تخت جمشید را به تصویر می کشد. بر روی فیلم توضیحاتی نیز ارائه می شود. اگر علاقه مند باشید می توانید یک ساعت قبل از آغاز آن بلیط را از همان جا تهیه کنید. به جز در ایام نوروز که این برنامه هر روز دایر است، در ماه تابستان تنها آخر هفته ها و فقط در ساعت 20:30 اجرا می شود.

در تخت جمشید سرویس بهداشتی، رستوران و کافه و همچنین پارکینگ وجود دارد ولی از کیفیت بالایی متاسفانه برخوردار نیست.

تخت جمشید

 

رستوران پارسیان تخت جمشید در کنار پاسگاه تخت جمشید قرار گرفته است و یک رستوران سنتی با فضای خانوادگی و دنج است که می توانید در صورت تمایل نهاری در آنجا نوش جان کنید.

آدرس رستوران پارسیان تخت جمشید:

مرودشت, جاده اختصاصی تخت جمشید, جنب پاسگاه تخت جمشید

تلفن رستوران پارسیان تخت جمشید :

071-4473555

رستوران تخت جمشید

در ضمن در جاده قدیم شیراز به اصفهان و در دوراهی تخت جمشید یک جایگاه سوخت قرار دارد که در آنجا سرویس های بهداشتی تمیز و نمازخانه وجود دارند. می توانید علاوه بر بنزین زدن از این امکانات نیز استفاده کنید. 

رستوران لانه طاووس نیز در مسیر تخت جمشید قرار دارد و در کنار فضای زیبا، غذای مناسبی به گردشگران ارائه می دهد. در ورودی این رستوران کتاب های مربوط به گردشگری در ایران به زبان انگلیسی برای گردشگران خارجی به فروش می رسد. همچنین مکانی نیز برای فروش صنایع دستی در این رستوران وجود دارد. در حیاط رستوران آلاچیقی در وسط حوض آب ساخته شده که مکان زیبایی برای صرف نهار است.

آدرس رستوران لانه طاووس :

دوراهي تخت‌جمشيد ـ نقش رجب

تلفن رستوران لانه طاووس :

09171280057

----------------

پس از صرف نهار می توانید به سمت پاسارگاد حرکت کنید. از تخت جمشید تا پاسارگاد تقریباً یک ساعت فاصله وجود دارد. در پاسارگاد می توانید مقبره کوروش هخامنشی را به همراه تعدادی دیگر از بناهای تاریخی آن مانند کاخ بار عام، برج سنگی، کاخ دروازده و تعدادی دیگر مشاهده کنید و برای یادگاری با این میراث جهانی، عکس های زیبایی بگیرید. تابلوهایی در خصوص اطلاعات این مکان به زبان فارسی و انگلیسی نصب شده است که کمک زیادی به شناخت پاسارگاد می نماید.

پاسارگاد

 

اگر زمان و انرژی داشته باشید می توانید قبل از مجموعه پاسارگاد به بازدید از نقش رستم بروید. از تخت جمشید تا نقش رستم 6 کیلومتر فاصله وجود دارد. نقش رستم مجموعه تاریخی در شمال مرودشت است که یادگاری هایی از دوران هخامنشی و ساسانی و همچنین عیلامی دارد. مقبره چهار تن از پادشاهان هخامنشی در آنجا دفن شده است و کعبه زرتشت، بنای مهمی در این مجموعه است.

 

باقیمانده این روز را به شیراز برگردید و یک فالوده شیرازی لذیذ را امتحان کنید. شب برای رفع خستگی به بازدید از یکی از باغ های زیبای شیراز مانند باغ ارم یا باغ عفیف آباد بروید. 

به ویژه باغ ارم یکی از شناخته شده ترین و زیباترین باغ های شیراز است. این باغ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. سروی هزار ساله درون این باغ قرار دارد. در دو ماه اول سال بازدید از این باغ تا ساعت 20 شب امکان پذیر است ولی در ماه های دیگر تا ساعت 5 عصر می توانید از آن بازدید نمایید. این باغ در نزدیکی میدان ارم شیراز قرار دارد. حتماً فالوده شیرازی را در این باغ امتحان کنید. همچنین می توانید با لباس های سنتی عکاسی کنید و از صنایع دستی و سایر محصولات فرهنگی خرید نمایید.

باغ ارم

و در پایان این شیرازگردی 3 روزه می توانید شام را در پیتزا رستوران زاور نوش جان کنید. در پیتزا رستوران زاور به صورت تخصصی 13 نوع پیتزای اصیل و خاص ایتالیایی با طعمهای کاملا متفاوت طبخ میشود . پیشنهاد می شود که سالاد سزار این رستوران را از دست ندهید.

آدرس پیتزا رستوران زاور :

خیابان قصرالدشت، نبش کوچه 59

تلفن پیتزا رستوران زاور :

36290131-071

پیتزا زاور

 

سایت شیراز روم،سایتی است که از سال 89 آغاز به فعالیت در زمینه اجاره منازل مبله در شیراز، آپارتمان مبله در شیراز و یا باغ های مبله در شیراز برای مسافران و گردشگران نموده است. این سایت با بهره گیری از تکنولوژی روز، کار شما را در انتخاب اقامتگاهی مناسب ساده کرده است. با مراجعه به این سایت و تماس با شماره تلفن های ذکر شده در آن می توانید آپارتمانی مبله و تمیز برای سفر چند روزه خود و عزیزانتان اجاره نمایید. این آپارتمان ها در قسمت های مختلف شهر شیراز قرار دارند.
در پایان اگر به هر دلیلی تمایل به خ برای مدت کوتاهی دارید، بدون تردید به سایت شیراز روم مراجعه نمایید. این ساعت بسیار فعال و به روز است و بهترین انتخاب را با توجه به شرایط شما در اختیارتان قرار می دهد.

بـا شـــیرازروم
وقـــت سفـــر
ســریــع و راحت
خــونه پیــدا کن

 

 لینک های مرتبط:

برنامه یک روز خوب اقامت در شیراز
برنامه نیم روز گردشگری در شیراز
 
 

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان