پارک های شیراز، تفریحگاه هایی در دل شهر

پارک های شیراز، تفریحگاه هایی در دل شهر

پارک های شیراز، تفریحگاه هایی در دل شهر

انتخاب شیراز به عنوان یک مقصد گردشگری، برای سلیقه های گوناگون، انتخاب مناسبی است. خواه هدف از سفر به شهر شیراز، بازدید از جاذبه های تاریخی آن باشد، یا جاذبه های فرهنگی و یا طبیعی، مطمئن باشید که انتخاب شما درست است.

در کنار تمامی جاذبه های کوچک و بزرگ، پارک های موجود در سطح شهر شیراز نیز بخش زیبایی از جلوه های این شهر تماشایی هستند. پارک های شیراز، تفریحگاه هایی در دل شهر هستند که می توانند سفر شما را خاطره انگیزتر کنند. به ویژه در فصل بهار که گل ها باز می شوند و عطر بهار نارنج تمام شهر را پر می کند، رفتن به پیک نیک به همراه کسانی که دوستشان دارید در یکی از این پارک ها، حال و هوای شما را خوب می کند.

این شهر پارک های زیادی دارد، با شیرازروم همراه شوید تا تعدادی از پارک های شیراز، را بیشتر بشناسیم.

 

پارک آزادی

پارک شهر یا پارک آزادی، از قدیمی ترین پارک هایی است که در شهر شیراز وجود دارد. این پارک با بالاتر از 200 هزار متر مربع مساحت، بزرگترین پارک شیراز است. قسمت های مختلفی در پارک آزادی وجود دارند. هیجان انگیزترین آنها، شهربازی آن است که انواع وسایل مهیج و نشاط آور در آن قرار دارد. قایقرانی در دریاچه مصنوعی پارک آزادی از فعالیت های دیگری است که در این پارک زیبا می توان انجام داد. این پارک فواره های تماشایی و تالار نمایش نیز دارد. پارک آزادی را می توان تفریحگاهی دلپذیر در دل شهر دانست.

غرفه هایی هم برای تهیه خوراکی در این پارک قرار دارند که می توانید هر چه می خواهید از آنها تهیه کنید. این پارک سرویس بهداشتی و نمازخانه نیز دارد.

پارک ولیعصر

پارک ولیعصر در شهر شیراز، وسعتی در حدود 85 هزار متر مربع دارد و دومین پارک بزرگ شیراز خوانده می شود. این پارک قدیمی در شرق شهر واقع شده است. پارک ولیعصر در سال 83 مورد بازسازی قرار گرفت و زیبایی های آن چندین برابر شد.

آب نماهای دیدنی و راهروهای طولانی و سبز آن، مکان مناسبی برای گشت و گذار، قدم زدن و تفریح است.

در داخل پارک ولیعصر ساختمان کانون فرهنگی پرورش فکری کودکان قرار دارد. شهربازی نیز در این پارک ایجاد شده که مورد استقبال کودکان زیادی قرار گرفته است. در این تفریحگاه به راحتی می توانید فضایی برای نشستن و یا چادر زدن پیدا کنید و در دل شهر، حس بودن در طبیعت را تجربه کنید.

پارک معلم

این پارک نیز پارک بزرگی است که وسعت آن نزدیک به 18 هزار متر مربع است. محل پارک معلم در میدان معلم شیراز است. این پارک نیز برای چند ساعتی گشت و گذار و بازی کودکان، تفریحگاه بسیار مناسبی است.

می توانید فرزندان خود را در قسمتی که وسایل بازی برای کودکان قرار داده شده، بگذارید و خودتان از غرفه های خوراکی، خوردنی خوشمزه ای تهیه کنید و بازی آنها را تماشا کنید. خانواده های زیادی برای تفریح و استراحت به این پارک می آیند.

پارک جنت

یکی از تفریحگاه های درون شهر شیراز، پارک جنت است. این پارک راهروهای زیبایی دارد که با درختان سرو و کاج احاطه شده اند. فضای سبز این پارک محل مناسبی برای پیک نیک خانوادگی است و البته مکان های خاصی برای کمپ زدن مسافران در نظر گرفته شده است. فواره های زیبا، بوفه، سرویس بهداشتی و نمازخانه در این پارک وجود دارد. این پارک در بلوار امیرکبیر شیراز واقع شده است.

لونا پارک

اگر به دروازه قرآن شیراز بروید، حتماً این پارک زیبا را مشاهده می کنید. این پارک کوهستانی از یک آب و هوای بسیار مطبوع برخوردار است و همچنین امکاناتی که در آن وجود دارد، مانند شهربازی و وجود انواع مواد خوراکی، مسافران زیادی را به سوی خود جذب می کند. می توانید بر روی تخت سنتی یکی از غذاخوری های این پارک بنشینید و در کنار لذت بردن از خوراکی خود، منظره زیبایی از شهر را تماشا کنید. عکس های زیبایی می توان از این منطقه، از شهر شیراز گرفت. اگر به دنبال اندکی هیجان و نشاط می گردید، بازی در شهربازی این پارک را از دست ندهید. این پارک تفریحگاهی کوهستانی در دل شهر شیراز است.

پارک خلد برین

پارک خلد برین در بخش مرکزی شیراز است. این پارک نیز همانند سایر پارک های شیراز دارای زمین بازی برای کودکان، وسایل ورزش برای عموم مردم و کیوسک هایی برای فروش انواع مواد خوراکی است. نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز دارد. تنوع درختان این پارک مانند درخت نارنج، چنار و گردو، زیبایی زیادی به این پارک بخشیده است. در طول سال نمایشگاه های مختلف در این پارک برگزار می شود. بازدید از پارک خلد برین، به عنوان تفریحگاهی مناسب در دل شهر شیراز را به شما توصیه می کنیم.

پارک بعثت

پارک بعثت در میان سایر پارک های شیراز، بسیار پرطرفدار است. پارک بعثت از سال 85 در شیراز تأسیس شده و چند سال پس از آن مورد بازسازی قرار گرفته است.

ویژگی این پارک وجود فضاهای ورزشی برای فوتبال و پینگ پونگ است. این دو رشته ورزشی پر هیجان، شیرازی ها را برای چند ساعتی تفریح و ورزش به این پارک می کشانند. محوطه پارک، فضاهای مناسبی برای نشستن و پیک نیک خانوادگی دارد. این پارک در بلوار بعثت شیراز قرار گرفته است.

در کنار باغ های تماشایی این شهر، پارک های شیراز مکان های مناسبی برای پیک نیک و تفریح هستند. خود شیرازی ها نیز علاقه زیادی به پارک رفتن و گاهی خوردن یک وعده غذایی در پارک دارند.

بسیاری از پارک های شیراز محل های ویژه ای برای بازی کودکان دارند. خوشبختانه اکثر پارک های شیراز به سرویس بهداشتی و نمازخانه نیز مجهز هستند. بنابراین با خیال راحت می توانید در چند روزی که مهمان شیراز هستید به این تفریحگاه های که در دل شهر قرار دارند، سر بزنید و هوایی تازه کنید.

شیرازروم، سایتی موفق و فعال در زمینه اجاره منزل مبله در شیراز است. این سایت با معرفی آپارتمان ها و منازل مبله به گردشگران، امکان رزرو آنها را نیز دارد. با اجاره کردن یکی از منازل مبله شیراز می توانید به راحتی و بدون دغدغه، هر چند وقت که خواستید در این شهر بمانید.

این منازل مجهز به تمامی امکانات رفاهی و ضروری هستند و بر اساس خواسته شما در قسمت های مختلف شهر شیراز قابل اجاره هستند. امکانات موجود در منازل شامل تجهیزات آشپزخانه، مبلمان، تخت و تلویزیون است.

سایت شیرازروم سایر اطلاعات لازم در خصوص سفر به شیراز و معرفی سایر تفریحگاه های این شهر را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان