آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ، پدیده ای طبیعی، زیبا و کم نظیر با نامی عجیب است. این آبشار را می توان یکی از شاهکارهای طبیعت به شمار آورد. یکی از شگفتی های آن دو طرفه بودن آبشار آب ملخ است. یعنی آب از دو سوی این آبشار در جریان است و به رودخانه سرازیر می شود. زیرا دلیل ایجاد آبشار آب ملخ را سقوط یک سنگ بزرگ در راه رودخانه می دانند. وجود رودخانه ماربر، چشمه های آب فراوان، وجود جنگل و رودخانه در مجاورت هم، آب و هوای بسیار مطبوع و دلچسب و فضایی بکر و آرام، آبشار آب ملخ را به یک جاذبه گردشگری به ویژه در تابستان تبدیل کرده است. پیشنهاد می کنیم که سفر به این آبشار خنک را برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از روزهای گرم تابستان امتحان کنید.

برای آشنایی بیشتر با این جاذبه طبیعی و منحصر به فرد، شیرازروم سایت اجاره منزل مبله، سوئیت مبله و آپارتمان مبله در شیراز را در این محتوا همراهی کنید.

آبشار آب ملخ

دیدنی های آبشار آب ملخ

پیاده روی در کنار یک رودخانه پر آب و خروشان و در یک مسیر سرسبز و خنک برای رسیدن به آبشار آب ملخ، آدم را سرحال می آورد. یکی از لذت هایی که در هنگام بازدید از آبشار آب ملخ و یا هر آبشار دیگری نصیب ما می شوند، گوش دادن به صدای ریزش آب است. می توانید ساعتی را در آرامش فضای اطراف بنشینید و به صدای آب گوش فرا دهید. در عین حال از آب و هوای خنک آنجا و مناظر زیبای اطراف آن بیشترین بهره را ببرید. یادتان نرود که دوربین عکاسی خود را به همراه ببرید. عکسهای بسیار زیبایی از این آبشار و طبیعت خواهید گرفت.

دیدنی های آبشار آب ملخ

اگر علاقه مند به ماهیگیری هستید، حتماً وسایل ماهیگیری خود را بردارید. در رودخانه ای که در جریان است می توانید ماهی صید کنید.

در طبیعت اطراف آبشار، فضاهای بسیار خوبی برای پیک نیک و گذراندن یک روز خاطره انگیز با خانواده و یا دوستان وجود دارد.

در صورتی که به آبشار آب ملخ سفر می کنید، باید بدانید که در اطراف آبشار و در نزدیکی آن محلی برای اقامت وجود ندارد. اهالی روستای آب ملخ بسیار مهمان نواز هستند و در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید شبی را در کنار آنها سپری کنید.

اگر هم اهل کمپ و چادر زدن هستید، می توانید چادر و وسایل مورد نیاز خود را بردارید و شبی را در دل طبیعت سپری کنید. قبل از آغاز سفر خود به خاطر داشته باشید که آب و هوای منطقه را چک کنید و در صورت بارندگی شدید، به دلیل جلوگیری از خطرات احتمالی، برنامه سفر خود را اندکی تغییر دهید.

دیدنی های آبشار آب ملخ

یک گزینه دیگر هم وجود دارد، می توانید در یکی از شهرهای نزدیک آبشار در هتل و یا مهمانسرایی اقامت کنید و یک گشت نیم روز به آبشار آب ملخ داشته باشید.

بهترین زمانی که می توانید به آبشار آب ملخ سفر کنید، فصل های بهار و تابستان است که تمام منطقه سرسبز و آب و هوا معتدل است. دقت کنید که در قسمت پشت آبشار آب ملخ، یک پرتگاه زیبا و در عین حال خطرناک وجود دارد.

 

نحوه ایجاد آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ صدها سال پیش در اثر ریزش کوه در محلی که اکنون آبشار قرار دارد، ایجاد شد. تکه سنگ های بزرگ در مسیر جریان آب رودخانه ماربر قرار گرفتند. جوش و خروش آب رودخانه در طول زمان سبب شد که راهی جدید از میان تکه سنگ ها باز شود و مسیر آب جریان پیدا کند. این راه به صورت یک تونل 80 متری ایجاد شد. چشمه هایی که در جای جای کوه قرار داشتند، راه خود را از دیواره های بالای سقف تونل باز کردند و به سوی رودخانه جاری شدند.

 نحوه ایجاد آبشار آب ملخ

علت نام گذاری آب ملخ

یکی از شگفتی های دیگری که آبشار آب ملخ دارد آن است که آب آن برای ملخ های مهاجم کشنده است. ترکیبات خاصی در داخل آب آبشار وجود دارد که همانند یک آفت کش عمل کرده و مزارع را از آسیب ملخ ها نجات می دهد. از این رو به این آبشار نام آب ملخ داده شد.

 

راه دسترسی به آبشار آب ملخ

برای دسترسی به آبشار ابتدا باید به روستای آب ملخ در دامنه های کوه دنا در شهرستان سمیرم بروید. سمیرم در فاصله 160 کیلومتری اصفهان و در قسمت جنوب غربی آن قرار گرفته است. در جاده سمیرم به یاسوج حرکت کنید. از روستای چهار راه که عبور کردید، یک جاده خاکی وجود دارد. جاده خاکی را ادامه دهید تا به یک دوراهی برسید. راه سمت چپ شما را به روستای آب ملخ می رساند. از داخل روستا تا آبشار آب ملخ باید یک ساعت در کنار رودخانه پیاده روی کنید.

چند نکته مهم

  • برای بازدید از این آبشار، یک کفش مناسب برای کوه پیمایی و یا پیاده روی بپوشید.
  • در کوله پشتی خود آب و خوراکی به اندازه کافی داشته باشید.
  • در روستای آب ملخ، قاطر برای اجاره کردن و بردن وسایل شما تا آبشار وجود دارد. می توانید برای کمک به اقتصاد روستا، قاطری اجاره کنید.
  • برای حفاظت خود از آفتاب، کلاه لبه دار به سر کنید و البته ضد آفتاب را نیز فراموش نکنید.
  • لباس اضافه با خود بردارید که در صورتی که قصد آب بازی داشتید بتوانید از آن استفاده کنید.
  • به طبیعت احترام بگذارید و یک کیسه زباله برای جمع کردن آشغال های خود به همراه بیاورید. فراموش نکنید که کیسه زباله را در طبیعت رها نکنید.

راه دسترسی به آبشار آب ملخ

شیراز روم، با سالها فعالیت در زمینه اجاره منزل مبله در شیراز، سایتی مطمئن و شناخته شده در این زمینه است.

 

این سایت با بهره گیری از نیروهای بومی و متخصص شیراز و آشنایی به تمام مناطق این شهر، شما را به کمک کارشناسان خود در یافتن بهترین منزل مبله در شیراز همراهی می کند.

 

برای اجاره یک آپارتمان مبله در شیراز، ابتدا به سایت شیراز روم بروید. تنها کافیست این نام را به فارسی در گوگل جستجو کنید. در صفحه اصلی سایت، فهرستی از

آپارتمان مبله در شیراز با نام خیابانی که این آپارتمان در آن قرار دارد را مشاهده می کنید. با کلیک کردن بر روی هر نام، مشخصات کامل و عکس های هر منزل مبله را مشاهده می نمایید. شماره تلفن هایی که در هر قسمت وجود دارد، امور مربوط به اجاره منزل مبله در شیراز را انجام می دهند.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان