از بهترین موزه های شیراز چه می دانید؟

از بهترین موزه های شیراز چه می دانید؟

از بهترین موزه های شیراز چه می دانید؟

یکی از مناسب ترین مکان ها برای سر زدن به تاریخ یک کشور، موزه ها هستند. بازدید از یک موزه ما را به سالها و یا شاید قرن ها پیش می برد و شیوه زندگی، تفکر، تاریخ و فرهنگ اجدادی ما را به ما نشان می دهد.

در شهر شیراز تعداد بسیار زیادی موزه وجود دارد که برای بازدید از تمام آنها، روزها وقت لازم است. در این محتوا شیراز روم، سایت اجاره منزل مبله،آپارتمان و سوئیت مبله شیراز بهترین موزه های شیراز را به شما معرفی می کند، تا از میان آنها موزه ای که به آن علاقه مند هستید را انتخاب و در سفر به شیراز از آن بازدید کنید.

موزه پارس

موزه پارس یک موزه جالب است که در داخل باغ نظر شیراز قرار گرفته است. در این موزه اشیاء بینظیری متعلق به دوران پیش از اسلام و پس از آن به نمایش درآمده اند. آثاری که در این موزه به چشم می خورند شامل یکی قرآن خطی بسیار نفیس، نقاشی های صورتگری لطفعلی خان که در قرن 13 کشیده شده، شمشیری متعلق به کریم خان زند و مفرغ های لرستان می باشند. مقبره کریم خان زند در این عمارت و در بخش شاه نشین آن قرار گرفته است.

بهترین موزه های شیراز

موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر شیراز که به نام موزه هنرهای تجسمی نیز معروف است در منزل فروغ الملک قرار دارد. این موزه یک بنای مسکونی است که در آن آشپزخانه، حمام، اصطبل و .. وجود دارند. آثاری از هنرمندان معاصر در زمینه عکاسی، خوشنویسی، هنرهای تجسمی و غیره در این موزه به نمایش گذاشته شده است. این موزه در محله سنگ سیاه شیراز قرار دارد.

 

موزه تخت جمشید

این موزه در داخل سایت تاریخی تخت جمشید قرار گرفته است و آثار برجسته دوران هخامنشی مانند گل نبشته ها، کتیبه حرم خشایار، خمره های سفالی بسیار بزرگ و غیره در آن قابل بازدید هستند. برای بازدید از این موزه باید به مرودشت و تخت جمشید بروید.

موزه تخت جمشید

موزه نظامی

موزه نظامی در باغ عفیف آباد شیراز قرار دارد. در آن ابزار جنگی و نظامی که متعلق به دوران مختلف هستند به نمایش گذاشته شده است. در این موزه تفنگ فتحعلی شاه، و همچنین تفنگ های محمدرضا و دلاوران نهضت جنگل و غیره قرار دارند.

در طبقه دوم این موزه، موزه عبرت قرار دارد که محل اقامت بزرگان پهلوی در شهر شیراز بوده است. در موزه عبرت پیانویی که در جشن های 2500 ساله زمان پهلوی از آن استفاده می شد، به نمایش گذاشته شده است.

 

موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی

از دیدنی ترین موزه ها در شیراز، موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی است. به ویژه اگر کودکی در سن مدرسه دارید، بازدید از این موزه برای وی بسیار سرگرم کننده و آموزنده خواهد بود. گونه های مختلف مهره داران، بی مهرگان، فسیل ها، حیوانات تاکسیدرمی شده، انواع کانی ها و سنگ ها، بخش تکنولوژی و غیره در این موزه وجود دارند. این موزه در خیابان آزادگان شیراز قرار دارد.

موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی

موزه حمام وکیل

موزه ای تاریخی که در یکی از بناهای با ارزش دوران زندیه ایجاد شد. بازدید از این موزه با مجسمه های مومی که در آن قرار دارد، شما را با شیوه استحمام و آدابی که در گذشته داشته آشنا می کند. این موزه در داخل حمام وکیل قرار دارد.

موزه حمام وکیل

موزه هفت تنان

هفت تنان یک باغ موزه است که در مکانی خوش آب و هوا و در پای کوه چهل مقام در شیراز قرار گرفته است. هفت عارف در این مکان به خاک سپرده شده اند. سنگ هایی با خطوط کوفی و تعلیق و نسخ و غیره بر روی آنها در این موزه به چشم می خورد.

 

موزه شاهچراغ

یکی دیگر از موزه های دیدنی شیراز است که در صحن حرم شاهچراغ قرار گرفته است و آثار دوران اسلامی و دوران پیش از اسلام در آن به نمایش گذاشته شده اند. قرآن های نفیس، ظروف سفالی، سکه های قدیمی، نقاشی های معروف و غیره را در این موزه بازدید کنید.

 

موزه رادیو

موزه ای جالب که در آن رادیوهای قدیمی به نمایش گذاشته شده اند. 100 رادیو که قدیمی ترین آن متعلق به ناصرالدین شاه است را در این موزه تماشا می کنید.

موزه رادیو

موزه موسیقی

اگر علاقه مند به موسیقی و سازهای آن هستید، بازدید از این موزه در شیراز را از دست ندهید. این موزه که در خانه منطقی نژاد از بناهای قدیمی عهد قاجار قرار دارد، به معرفی و نمایش انواع سازها، نمایش مجسمه ها و عکس های بزرگان موسیقی دنیا، و معرفی آهنگسازان در دوران مختلف پرداخته است.

دیدن تمام سازهای موسیقی اصیل و ایرانی در این موزه بسیار جالب است. این موزه در میدان شاه چراغ در پشت مسجد شهدا قرار گرفته است.

 

موزه مشاهیر

این موزه در خانه زینت الملک قرار دارد. این موزه که شبیه موزه مادام توسو لندن است، ماکت هایی از بزرگان شیراز در زمان گذشته و معاصر را نمایش می دهد و در خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته است.

 

موزه لباس های سنتی

موزه لباس های سنتی در یک خانه قدیمی متعلق به دوران قاجار به نام خانه صالحی برپاست. این خانه دو بخش اندرونی و بیرونی دارد و اتاق ها تزئینات زیبایی دارند. بازدید از این موزه نیز خالی از لطف نیست. برای رفتن به این موزه به روبروی شاه چراغ بروید، خانه صالحی در کوچه هفت پیچ قرار دارد. البته برای بازدید از این موزه باید از قبل هماهنگی صورت بگیرد.

از دیگر موزه های شیراز، موزه نارنجستان، موزه باغ دلگشا، موزه سنگ و گوهر، موزه فرش، موزه آب و موزه سنگ باغ ارم می باشند.

موزه لباس های سنتی

اجاره آپارتمان مبله شیراز، به ویژه در یکی از منطقه های خوب شهر به شما کمک می کند که علاوه بر در اختیار داشتن یک فضای امن و راحت، دسترسی به مکان های دیدنی شهر نیز برای شما راحت باشد.

 

اگر قبل از سفر به شیراز، برنامه ریزی داشته باشید و در مورد مکان های دیدنی آن خوب تحقیق کنید، می توانید یک سفر پربار به این شهر داشته باشید. زیرا بسیاری از جاذبه های گردشگری شهر در فاصله کوتاهی از یکدیگر قرار گرفته اند.

سایتشیراز روم هم در زمینه معرفی جاذبه های گردشگری شیراز و هم در خصوص اجاره منزل مبله در شیراز، به شما کمک می کند. با ما تماس بگیرید.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان