افطار تا سحر با گردش شبانه در شیراز

افطار تا سحر با گردش شبانه در شیراز

افطار تا سحر با گردش شبانه در شیراز

شیراز یکی از شهرهایی است که خاطرات دل‌انگیزی از شب‌های روشن و جذاب آن خواهید داشت. دنیای شب اگر با سکوت و آرامش طبیعی خود همراه باشد، شاید کمی مرموز و ترسناک به نظر برسد؛ امّا اگر با رنگ و نور و صدا همراه شود به دنیایی سرشار از شور و هیجان تبدیل می‌شود؛ که اگر یک بار آن را تجربه کنید حتماً برای تکرار آن تجربه بارها و بارها وسوسه خواهید شد. حالا اگر این تجربه گردش شبانه در یکی از مقاصد اصلی گردشگری ایران، یعنی شهر شیراز، شهر تاریخ و فرهنگ و طبیعت باشد، احتمالاً دیگر هیچ شبی در شیراز، خواب به چشمان شما راه نمی‌یابد.

اگر به دلیل ترس از شلوغی شیراز و پیدا نکردن مکان اقامتی مناسب همیشه سفر به شیراز را به تأخیر انداخته‌اید، با استفاده از خدمات شیرازرومدیگر دغدغه اقامت در شیراز را نخواهید داشت. در هر فصل و هر زمانی که اراده کنید، شیرازروم با گزینه‌های متنوع برای اجاره آپارتمان مبله در شیراز و یا اجاره خانه مبله در شیراز در خدمت شماست.    

شاید بتوان گفت بهترین زمان برای گردش شبانه، شب‌های ماه مبارک رمضان است که ناخودآگاه برنامه زندگی کمی تغییر می‌کند و تمایل برای بیدار ماندن و گردش شبانه بیشتر است. حتّی اگر بارها به شیراز سفر کرده‌اید ولی تجربه حضور در ماه رمضان و شب‌های روشن شیراز را نداشته‌اید، فرصت را از دست ندهید. با استفاده از خدمات شیرازروم می‌توانید با اجاره آپارتمان مبله در شیراز و یا اجاره سوئیت در شیراز، متناسب با نیازها و بودجه‌ای که در دست دارید با خیالی آسوده به سمت شیراز حرکت کنید و تجربه‌ای نو و خاطره‌انگیز برای خود و خانواده و دوستان‌تان بسازید.

ما در این مطلب پیشنهادات جذابی برای گذراندن اوقاتی خوش در فاصله افطار تا سحر شیراز برای شما داریم.

افطار تا سحر با گردش شبانه در شیراز

   

حافظیه

گزاف نیست اگر بگوییم حافظ شیرازی مهم‌ترین جاذبه شهر شیراز است و بعید است کسی به شیراز برود و سراغی از حافظیه نگیرد. اگر اهل شعر و شاعری و تفأل به دیوان حافظ باشید که یک شب در حافظیه و فضای روحانی و عارفانه آنجا شما را سرمست و شیفته خود خواهد کرد. اگر هم اهل تفأل به دیوان حافظ نیستید، یک گردش شبانه در حافظیه بدون شک شما را تحت تأثیر شکوه و زیبایی معماری و فضای حافظیه قرار می‌دهد و شاید با یک تفأل به دیوان حافظ شما هم گرفتار همیشگی آن شوید.

دروازه قرآن

شیراز در گذشته دارای چندین دروازه بوده که یکی از دروازه‌هایی که در دوران پهلوی بازسازی شده و تاکنون پابرجاست، دروازه قرآن شیراز است. معماری شگفت‌انگیز و نورپردازی‌های هنرمندانه‌ی دروازه قرآن در شب، زیبایی این بنای تاریخی را دوچندان می‌کند. می‌توانید از قدم زدن در کنار دروازه قرآن و تماشای مناظر آن لذّت ببرید و یا بساط پیک‌نیک خود را همراه ببرید و شبی خوش در کنار هم‌سفران خود داشته باشید. در نظر داشته باشید که آرامگاه خاجوی کرمانی نیز در کنار دروازه قرآن قرار دارد و می‌توانید بازدید از آنجا را نیز در برنامه خود بگنجانید.

بلوار چمران شیراز

یکی از جلوه‌های دیدنی شهر شیراز باغ بلند شیراز و یا همان بلوار چمران شیراز است. این فضای سرسبز که عنوان طولانی‌ترین پارک حاشیه‌ای ایران را نیز یدک می‌کشد، در تمام ساعات شبانه‌روز سرزنده و شاداب و پرهیاهو است. وجود رودخانه فصلی شیراز و باغ‌های سرسبز در مجاورت این بلوار بر نشاط و جذابیت این مسیر افزوده است. با پیاده‌روی شبانه در این مسیر نه تنها از طبیعت و آب و هوای بی‌نظیر آن لذّت خواهید برد بلکه بازدید از آثار هنرمندان شیرازی که در قالب آب‌نماها و مجسمه‌های گوناگون ارائه شده‌اند نیز روح شما را جلا خواهد داد. یک پیشنهاد جذاب این است که در هنگام اجاره خانه مبله در شیراز از همکاران ما در شیرازروم بخواهید تا گزینه‌هایی در مسیر بلوار چمران به شما معرفی کنند تا در طول سفر خود از رفت و آمد در یک مسیر زیبا لذّت ببرید.

باغ ارم

آب و هوای نسبتاً معتدل شیراز سبب پدید آمدن باغ‌های سرسبز و باطراوتی است که شاید بتوان گفت زیباترین آنها باغ ارم شیراز است. از زیبایی این باغ همین بس که باغ ارم شیراز در زمره باغ‌های ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این باغ علاوه بر فضای سرسبز و دل‌انگیز خود دارای ارزش تاریخی و معماری نیز هست. پس فرصت گذران یک شب رؤیایی و به دور از همهمه و آلودگی شهر در باغ ارم شیراز را ازدست ندهید.

حتّی اگر در فصل گرما به شیراز سفر کنید باغ‌های شیراز همیشه آب و هوای بی‌نظیری دارند و برای فرار از گرما گزینه مناسبی هستند. پیش از شروع سفر می‌توانید با مشاوره با همکاران ما در شیرازروم از بین پیشنهادات متنوع برای اجاره منزل مبله در شیراز، منازلی که در مناطق مرتفع و با آب وهوای بهتر هستند را انتخاب کنید.

از افطار تا سحر در شیراز

زیارت شاهچراغ

اگر اهل مناجات و خلوت شبانه با خدای خود هستید، چه فرصتی بهتر از ماه رمضان و سحر و حرم شاهچراغ. این زیارتگاه که آرامگاه احمد بن موسی، برادر امام رضا(ع) است از مهم‌ترین حرم‌های زیارتی در ایران است که عاشقان فراوانی از سراسر ایران برای زیارتش به شیراز سفر می‌کنند و حاجات بسیاری از حاجتمندان در همین صحن و رواق برآورده می‌شود. فضای معنوی شب‌های ماه رمضان در کنار جلوه‌ی بی‌نظیر معماری اسلامی در حرم شاهچراغ هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کند. فرصتی برای یک خلوت شبانه در جوار شاهچراغ در نظر بگیرید و از خاطره آن تا پایان عمر لذّت ببرید.

 

بازارهای شبانه

اگرچه این بازارها فقط اختصاص به شیراز ندارد و چندسالی است در شهرهایی مانند تهران هم بازار دست‌فروشان و دکه‌های اغذیه فروشی و کافه‌های سیّار در دل شب برقرار است؛ امّا وسوسه خرید سوغاتی و یا حتّی یادگاری از سفر به شیراز چیز دیگری است. اگر اهل خرید و پیاده‌روی طولانی هستید می‌توانید این بازارهای شبانه را در مسیر میدان 15 خرداد تا میدان قصرالدشت و یا خیابان زند شیراز پیدا کنید. در میان هیاهوی دست‌فروشان به راحتی می‌توانید هدایای زیبایی برای دوستان و اقوام خود تهیه کنید و از خوراکی‌های مخصوص شیراز مانند آش سبزی، کوفته هلو، رنگینک، نان چاهی، ترحلوا و از همه مهم‌تر فالوده شیرازی نیز بچشید.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

تازه ها

رزرو سریع خانه مبله در شیراز با شیرازروم

رزرو سریع خانه مبله در شیراز با شیرازروم، چگونه می...

رزرو سریع خانه مبله در شیراز با شیرازروم

چرا هتل؟ منزل مبله در شیراز اجاره کن

چرا هتل؟ منزل مبله در شیراز اجاره کن. در سفر...

چرا هتل؟ منزل مبله در شیراز اجاره کن

اجاره خانه مبله شیراز برای یک شب چقدر است؟

اجاره خانه مبله شیراز برای یک شب چقدر است؟ جهت...

اجاره خانه مبله شیراز برای یک شب چقدر است؟

شیرازروم؛ عید را میهمان ما باشید

شیرازروم؛ عید را میهمان ما باشید، جهت اقامت در شیراز...

شیرازروم؛ عید را میهمان ما باشید

جاهای دیدنی شیراز در عید نوروز کدامند؟

جاهای دیدنی شیراز در عید نوروز کدامند؟ گفته می شود...

جاهای دیدنی شیراز در عید نوروز کدامند؟

شیراز؛ شهر باغ ها و شاعرها

در این مقاله جهت آشنایی علاقمندان به دیار شیراز از...

شیراز؛ شهر باغ ها و شاعرها

نکاتی در ارتباط باغ شیراز

شماره تماس جهت رزرو باغ در شیراز: 09172800402

نکاتی در ارتباط باغ شیراز

با بهترین سایت اجاره سوئیت مبله در شیراز آشنا شوید

در سایت شیرازروم، امکانات و ویژگی‌های منزل مبله شیراز، توضیح...

با بهترین سایت اجاره سوئیت مبله در شیراز آشنا شوید