اکو پارک شهر صدرا

اکو پارک شهر صدرا

اکو پارک شهرک صدرا

سکونت در صدرا

شهر صدرا واقع در شمال غربی شیراز ،یکی از بهترین و خوش آب و هواترین مناطق استان فارس می باشد و برای کسانیکه از شلوغی،هرج و مرج،آلودگی هوای شهر خسته شده اند و به دنبال مکانی آرام،دنج ،راحت با تمام امکانات رفاهی هستند شهر صدرا انتخاب بسیار مناسبی است. این شهر بسیار جدید و نوساز می باشد و اکثر جمعیت این شهر را جوانان تشکیل می دهند .این شهر تمام امکانات رفاهی را دارد و می توان برای مدت طولانی در آنجا اقامت کرد و وارد مرکز شهر نشد. مجتمع خلیج فارس شامل ملک های تجاری،شهربازی،هایپر مارکت،سینما،رستوران و بسیاری از امکانات دیگر است. یکی دیگر از مزایای این شهرک وجود ایستگاه راه آهن شیراز در ابتدای بلوار خلیج فارس می باشد که برای سفرهای زمینی مورد پسند بسیاری از شهروندان قرار می گیرد.

پارک های شهر صدرا

در شهر صدرا پارک ها و فضای سبز بسیاز زیادی برای رفاه حال شهروندان تاسیس گردیده که شهروندان می توانند در ایام مختلف و در هر ساعت از شبانه روز بر اساس نیاز شخصی به آنها سری بزنند. عدهای از شهروندان پارک ها را برای ورزش صبحگاهی انتخاب می کنند که پارک های صدرا با در نظر گرفتن این نیاز شهروندان وسایل ورزشی را در محیط داخلی پارک قرار داده است،عده ای دیگر از پارک ها برای پیاده روی استفاده می کنند که فضای سر سبز داخلی پارک با هوایی سالم نیاز این عده از شهروندان را نیز بر طرف می کند. اگر جزو آن دسته افراد هستید که فرزندان خود را برای گردش و تفریح به پارک ها می برید ،پارک های صدرا با داشتن وسایل بازی و حتی پیست های دوچرخه سواری می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.تعدادی از پارک های صدرا که شامل این امکانات می باشد عبارتند از:پارک نجوم،پارک بزرگ اندیشه و اکو پارک صدرا.

اکو پارک صدرا

اکو پارک صدرا 180  هکتار مساحت می باشد،برای این اکو پارک دریاچه مصنوعی ، مدرسه بین‌المللی محیط‌ زیست و بوستان کودک و سالمند در نظر گرفته شده است .مکانهای اقامتی گردشگری، تونل حیوانات، جنگل بارانی، جاده سلامت ، ۴ کیلومتر پیست دوچرخه سواری و ۳ کیلومتر پیست دو از دیگر امکانات تفریحی و گردشگری این پارک است.منبع تامین انرژی دراین اکو سیستم خورشید است و مصالح به‌کار رفته در آن کاملا بومی بوده و با طبیعت بسیار سازگار است. 50 هزارهکتاراز این پارک با انواع درخت و درختچه از گونه های گیاهی مناطق سردسیری پوشیده شده است زیرا آب و هوای صدرا در استان فارس سردسیر و کوهستانی است و آب برکه ی 5هزار متری و رودخانه مصنوعی این پارک از بازیافت آب فاضلاب تامین می شود.