برنامه نیم روز گردشگری در شیراز

برنامه نیم روز گردشگری در شیراز

شیراز، شهری پر از راز

شیراز شهری پر از جاذبه های گوناگون گردشگری است. شهری که در هر روز از روزهای سال به آن سفر کنید و در هر مدت زمانی که بخواهید در آن بمانید، جایی برای سرزدن و کاری برای انجام دادن خواهید داشت. شیراز شهر بهار نارنج است، شهر شعر و شراب و گل.


پکیج نیم روزه گردشگری در شیراز

اگر در شرایطی هستید که به هر دلیلی تنها چند ساعتی در شیراز اقامت دارید و یا در مسیر اصفهان به سمت شیراز حرکت می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که بدون هیچ تردیدی، سری به آرامگاه بنیانگذار محبوب سلسله هخامنشیان، کوروش کبیر، بزنید. فردی که عدالت پیشگی و مردم دوستی اش زبانزد خاص و عام بوده و هست.

کوروش بزرگ، پاسارگاد را به دلیل آنکه محل ظفر و پیروزی وی بر آخرین شاه ماد، آستیاگ بود، بسیار دوست می داشت و به همین دلیل دستور ساختن کاخ هایی در این مکان را داد که امروزه یکی از بناهای با ارزش از نظر تاریخی، برای ایرانیان به شمار می رود. این بنای منحصر به فرد، نمونه مشابه دیگری در ایران و سایر نقاط دنیا ندارد.

پاسارگاد

مکان های دیدنی پاسارگاد

آرامگاه کوروش
- آبراهه های متعلق باغ شاهی
- تل تخت یا ارگ سلطنتی
- برج سنگی
- سنگ نگاره ماندگار انسان بالدار
- باقی مانده های کاخ اختصاصی
- بقایای کاخ بارعام یا کاخ پذیرایی از مقامات کوروش
- کاروانسرای مظفری


در قسمت پایین نقشه بازدید از هر یک از این آثار باستانی را مشاهده می کنید:

آرامگاه کوروش

این مجموعه با ارزش و باستانی، در سال 1383 در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. برای بازدید از این مجموعه باید از ساعت 8 الی 17:30 به این مکان مراجعه کنید. به ازای هر نفر بلیطی به قیمت 3000 تومان دریافت می گردد.

آدرس مجموعه پاسارگاد

این مجموعه کیلومتر 130 شیراز است. یعنی چیزی حدود یک ساعت و نیم از شیراز زمان لازم است تا به سعادت شهر و مجموعه پاسارگاد برسید. در طول مسیر از شهرهای زرقان، کمربندی مرودشت، شهر سیدان و سعادت شهر عبور می کنید. سپس 4 کیلومتر مسیر فرعی را باید طی کنید تا به این ایستگاه تاریخی برسید.

نقشه آرامگاه کوروش

اتوبوس هایی که از مسیر تهران به سمت شیراز حرکت می کنند، از شهر سعادت آباد عبور می کنند.
همچنین از شهر شیراز برای مجموعه پاسارگاد، اتوبوس های شهری و تاکسی بین شهری در نظر گرفته شده است. برای دسترسی به این اتوبوس ها و تاکسی ها باید به ترمینال شهید کاراندیش و همچنین پایانه علی ابن حمزه که درست در مقابل پایانه شهید کاراندیش قرار دارد، مراجعه کنید.
اگر هم با قطار مسافرت می کنید و مایل به بازدید از مجموعه پاسارگاد هستید، به راحتی می توانید در ایستگاه سعادت شهر پیاده شده و با تاکسی به این مجموعه برسید.
اگر ساعت 6:30 صبح حرکت کنید، در آغاز ساعت بازدید مجموعه آنجا هستید و فرصت کافی برای بازدید از همه آثار تاریخی و آشنایی با آنها و عکاسی را خواهید داشت. بهتر است که از یک راهنمای تور درخواست کنید همراه شما باشد تا توضیحات تکمیلی در خصوص هر یک از این بناها را به شما ارائه دهد. البته تابلوهای راهنما به همراه توضیحات کامل به زبان های انگلیسی و فارسی در این مجموعه و در کنار بناها نصب شده است

رستوران های اطراف مجموعه پاسارگاد

بازدید از این مجموعه چند ساعتی وقت لازم دارد. اگر صبح برای بازدید از این مجموعه رفته باشید، تا نزدیکی های ظهر وقت شما سپری می شود. برای صرف نهار می توانید به یکی از رستوران ها و غذاخوری های نزدیک مجموعه پاسارگاد مراجعه کنید. در ادامه این رستوران ها را به شما معرفی می کنیم:
- رستوران سنتی هوبره: این رستوران در روستای کردشو که در بخش پاسارگاد واقع شده است، قرار دارد. به روستا که رسیدید، قبل از پل فلزی به این رستوران دسترسی پیدا می کنید. کلم پلو شیرازی، شیره پلو به همراه کشمش به همراه سالاد ویژه شیرازی و دمنوش های تازه و خوش طعمی در این رستوران سرو می شوند.

رستوران هوبره- رستوران سنتی بامداد: این رستوران در شهر مادر سلیمان، خیابان کوروش قرار دارد. فاصله این رستوران تا آرامگاه کوروش بسیار کم است و غذاهای سنتی با کیفیتی ارائه می دهد.
- رستوران جهانگردی پاسارگاد:  در ابتدای جاده بخش پاسارگاد قرار گرفته است.
- رستوران سنتی دنج:  این رستوران در ورودی سعادت شهر است.

یک پیشنهاد خوب:
در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید شب قبل از بازدید از مجموعه پاسارگاد را در یک مکان سنتی و زیبا به صبح برسانید. اقامتگاه بوم گردی کلبه آقامیر پاسارگاد، در سعادت شهر و در خیابان شاهزاده حسین قرار گرفته است. از خیابان امامزاده به سه راه لاله که بروید به این اقامتگاه می رسید.
خوابیدن در رختخوابی سنتی با تشک های نرم و پتویی گرم، لذت شنیدن موسیقی زنده، صرف صبحانه ای سنتی و لذیذ و نزدیکی به مجموعه پاسارگاد از ویژگی هایی است که اقامت در این بومگردی نصیب شما می کند

اقامتگاه بومگردی کلبه آقامیر

در همین خصوص، اقامتگاه عشایری رادمهر نیز اقامتگاه متفاوت و جالبی است. شاید تجربه زندگی به سبک عشایر برای یک شب، در میان مردمانی دل پاک و مهمانواز از ایل خمسه آن هم در منطقه ای جنگلی با پوششی از درختان بنه وحشی، خاطره ای برای شما رقم بزند که سال ها در مورد آن صحبت کنید.
در صورتی که علاقه مند باشید می توانید از صبحانه و نهار و یا شام به همراه نوشیدنی های گرم و سرد این اقامتگاه لذت ببرید.
اقامتگاه رادمهر، خود یک جاذبه گردشگری است. در اطراف این اقامتگاه امکان طبیعت گردی وجود دارد. خدماتی مانند بازدید از جاده قدیمی و ماندگار شاهی و ستاره شناسی نیز در این اقامتگاه به مسافران ارائه می شود. از سایر خدمات قابل اشاره آن می توان به توانایی پرسنل در صحبت کردن به زبان انگلیسی و ارائه غذاهای گیاهی به افراد گیاه خوار نام برد. همچنین این اقامتگاه صنایع دستی عشایری را نیز به فروش می رساند.

سایر جاذبه های شهر پاسارگاد:

از دیگر جاذبه هایی که می توانید در کنار مجموعه پاسارگاد از آنها لذت ببرید چشمه ابوالمهدی، تنگ بلاغی، جنگل چاه بید، تنگ پیر چوپان و جنگل گودبنه است که این مناطق ظرفیت بالایی برای تورهای طبیعت گردی و اکوتوریسم دارند.
سایت اجاره منزل مبله در شیراز
شیرازروم، یک سایت معروف و معتبر است که شما به راحتی و از هر کجایی که هستید می توانید لوکس ترین و مجهزترین آپارتمان ها و منزل مبله در شیرازبه صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه در شهر زیبای شیراز رزرو نمایید
شیرازروم افتخار دارد که خدمات بسیار خوبی را به شما هموطنان ارائه دهد تا یک اقامت به یاد ماندنی در حد اقامت در یک هتل خوب را برای شما رقم بزند و هزینه ی اقامت تان به نسبت هتل بسیار مناسب تر شود و مهم تر از همه با خانواده و دوستانتان در یک جا اقامت داشته باشید و از لحظات با هم بودنتان لذت ببرید.

لینک های مرتبط:

برنامه یک روز خوب اقامت در شیراز

سه روز خاطره انگیز اقامت در شیراز