بزرگترين اشتباهات توريست‌ها در سفرهاي تفريحي

بزرگترين اشتباهات توريست‌ها در سفرهاي تفريحي

بزرگترين اشتباهات توريست‌ها در سفرهاي تفريحي

سفر یکی از علاقمندی‌های بسیاری از افرادی است که در این دنیا زندگی‌ می‌کنند. برخی از این افراد انسان‌های خوش سفری هستند. این تیپ از افراد با کوچکترین بهانه عزم سفر می‌کنند. خصوصیات اخلاقی این افراد معمولا افراد اجتماعی و خوش مشربی هستند که همیشه دنبال لذت و هیجان می‌گردند. برخی دیگر از افراد هستند که بسیار سخت‌گیر هستند و همیشه برای رفتن به سفر بهانه می‌تراشند. این نوع افراد خاطرات خوبی از سفر رفتن ندارند و همین سبب شده است که نسبت به سفر حس و حال خوبی نداشته باشند. تجربیات بدی که انسان ها در سفر دارند ممکن است ریشه در عدم آگاهی آنها داشته باشد.

سفر رفتن، روش و آداب خاصی دارد. پس بهتر است پیش از سفر سعی کنید آداب ان را یاد بگیرید زیرا اشتباه در سفر سبب می‌شود که از سفر کردن تجربه بدی برایتان باقی بماند و شما را نسبت به سفر، بدگمان کند. در این نوشتار شما را بزرگترین اشتباهات توریست‌ها در سفر آشنا می‌کنیم. آشنایی با این نوع تجربیات می‌تواند راه را به شما نشان دهد که این اشتباهات را تکرار نکنید. با شیرازرومسایت اجاره آپارتمان مبله شیراز، منزل مبله در شیراز و اجاره سوئیت مبله شیراز همراه باشید.

اشتباهات توریست‌ها در سفر

اشتباهات توریست‌ها در سفر

1-توریست‌هایی که گم می‌شوند

بزرگترین اشتباه توریست‌ها رد سفرهای تفریحی، گم شدن آنها است. اگر جایی را برای مسافرت انتخاب کنید که قبلا به آن مسافرت نکرده‌اید و آن مکان، جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی داشته باشد امکان گم شدن شما زیاد است. برای مثال ونیز یکی از شهرهایی است که بسیاری از توریست‌ها در آن گم می‌شوند. گم شدن توریست‌ها اغلب، ریشه در برنامه‌ریزی غلط آنها دارد. برای مثال برخی توریست‌ها بدون آشنایی با موقعیت مکان مورد نظر خود، پیش از سفر، جاذبه مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند و سپس به سفر می‌روند. از این رو، چون اولین هدف آنها دیدن فلان جاذبه است و راه را تنها برای دیدن آن طی می‌کنند ممکن است به دلیل ناآشنایی با مکان مورد نظر، گم شوند.

از این طریق برای آنها خاطره بدی از سفر برجا می‌ماند. پس بهتر است پیش از سفر برنامه ریزی نکنید. به جایی که می‌روید از همه امکانات و جاذبه‌های در دسترس آن مکان دیدن کنید. سعی کنید در سفر، موقعیت‌های جغرافیایی اطرافتان را بشناسید و آنها را تشخیص دهید. به این شکل، امکان گم شدن و یا گیج شدن شما بسیار کم می‌شود.

2-توریست‌هایی که از تور مسافرتی استفاده نمی‌کنند

یکی از بزرگترین اشتباهات توریست‌ها در سفرهای تفریحی همراه نشدن با تور است. اگر به زبان مقصد خود تسلط ندارید نیازمند راهنمای سفر هستید. اگر به تماشای یک مکان تاریخی می‌روید و چیزی از کتیبه‌های آن نمی‌فهمید باید حتما با تور استفاده کنید. نداشتن راهنما سبب می‌شود که شما تنها هزینه و خستگی سفر را تقبل کنید. وقتی از سفرتان چیزی متوجه نشوید پس سفر شما ایراد دارد. بنابراین همراه شدن با تور، برای سفر به مکان مورد نظر، لذت و آسانی سفر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

۳-توریست‌هایی که از وسایل نقلیه مطمئن استفاده نمی‌کنند.

شاید برای شما عجیب باشد اما یکی از بزرگترین اشتباهات توریست‌ها در سفرهای تفریحی، استفاده نادرست از وسایل نقلیه است. برخی از وسایل نقلیه برای توریست‌ها جذاب‌تر هستند. برخی وسایل نقلیه، برای جذب توریست‌ها ممکن است نقاشی‌ شده و برخی سرگرمی‌ها را داخل وسیله نقلیه ایجاد کرده باشند.

توریست‌ها ممکن است جذب ظاهر این نوع وسایل نقلیه عمومی شوند و بخواهند با ان در داخل شهر گشت و گذار کنند. توریست‌ها نمی‌دانند که این نوع وسایل نقلیه سرعت بسیار کمی دارند و ممکن است وقت زیادی از آنها تلف کند. بنابراین قبل از سوار شدن به وسیله نقلیه باید تمام جوانب آن را بسنجید.

۴- توریست‌هایی که داروهای ضروری را همراه خود نمی‌برند

یکی از بزرگترین اشتباهات توریست‌ها در سفرهای تفریحی، همراه نبردن داروهای ضروری است. سفرهای تفریحی ممکن است در اثر سرما یا گرما، برخی بیماری‌های آنی را به همراه خود داشته باشند.

 بنابراین بردن برخی داروهای ضد سرماخوردگی و ضد درد کاملا طبیعی و ضروری به نظر می‌رسد. اگر در سفرهای تفریحی به مکان‌های جنگلی و یا ساحل بروید و داروهای ضروری را با خود به همراه نبردی حتما با مشکل مواجه می‌شوید. داشتن باند استریل و ضد عفونی و کرم ضد آفتاب از داروهای ضروری است که باید توریست‌ها به همراه خود ببرند.

توریست‌هایی که داروهای ضروری را همراه خود نمی‌برند

۵- توریست‌هایی که به مکان‌های نا امن سفر می‌کنند

یکی از بزرگترین اشتباهات توریست‌ها در سفرهای تفریحی سفر به مناطق ناامن است. بسیاری از توریست‌ها سفرهای هیجانی را می‌پسندند و یا طبق سلیقه خود اقدام به سفر به یک مکان نا امن می‌کنند. سفر به مناطق نا امن ممکن است برای توریست، حادثه‌ای را ایجاد کند و خاطره بدی از سفر برای وی به جای بگذارد.

مناطق جنگ زده و یا دره‌های خطرناک را می‌توان جزو مکان‌های نا امن قلمداد کرد. این مکان‌ها به هر دلیل ممکن است امنیت یم توریست را به خظر بیندازند. با رخ دادن یک حادثه، نه تنها هیجانی برای گردشگران ایجاد نمی‌شود بلکه لذت سفر نیز از دست می‌رود. بنابراین بهتر است در انتخاب مقصد خود، دقت کنید.

۶-توریست‌هایی که ماجراجویی می‌کنند

 برخی توریست‌ها هدف خود را از سفر، ماجراجویی و هیجان می‌دانند. این نوع از سفر معمولا خطرهایی را به دنبال دارد که توریست‌ها باید از آن آگاه باشند. عدم آگاهی در انتخاب نوع سفر می‌تواند خطرناک باشد. رانندگی با ماشین‌های شاسی بلند در مناطق تفریحی و استفاده از سافاری برای بسیاری از گردشگران در مناطق تفریحی، جذاب است. اما اگر این مکان‌ها به درستی شناخته نشوند، ممکن است ایجاد حادثه کنند. بنابراین احتیاط را باید در این سفرها در نظر گرفت.

توریست‌هایی که ماجراجویی می‌کنند

۷-توریست‌هایی که غذای اشتباه انتخاب می‌کنند

یکی از بزرگترین اشتباهات توریست‌ها رد سفرهای تفریحی، انتخاب رستوران‌های محلی است. بسیاری از توریست‌هایی که با زبان محلی آشنایی ندارند با سفارش دادن یک غذا در رستوران‌های محلی، از خوردن آن غذا اظهار پشیمانی کرده و خاطرات بدی برای آنها باقی مانده است. ژاپن یکی از جاهایی است که انتخاب غذای اشتباه در آن، بسیاری از توریست‌ها را به دام انداخته است. در رستوران‌های ژاپنی غذاهای دریایی سرو می‌شود.

حشراتی که ممکن است برای بسیاری از توریست‌ها ناخوشایند باشد در این رستوران‌ها سرو می‌شود. دقت در انتخاب غذای مناسب، سبب می‌شود از خوردن آن لذت ببرید.

اگر قصد سفر به شیراز را داشتید و به دنبال مکانی برای اقامت بودید، می‌توانید اجاره خانه مبله شیرازرا از طریق سایت شیرازروم رزرو کرده و با خیالی آسوده راهی شیراز شوید.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان