جنگل راش سوادکوه، ثروتی از جنس طبیعت

جنگل راش سوادکوه، ثروتی از جنس طبیعت

جنگل راش سوادکوه، ثروتی از جنس طبیعت

یکی از مقصد های محبوب طبیعت گردان در فصل پاییز، جنگل راش سوادکوه است. جنگل راش سوادکوه از درخت‌های فراوان راش پوشیده شده‌اند. این درخت‌ها چوب‌های با ارزشی دارند. ارتفاع این درخت‌های در برخی جاهای جنگل راش سوادکوه به حدود ۴۰ متر می‌رسد. زمان سفر به جنگل های راش سوادکوه از اردیبهشت تا اوایل زمستان، مناسب است. برگریزان درخت‌های راش در پاییز این جنگل بسیار زیبا هستند اما در زمستان دسترسی به این جنگل زیبا را سخت می‌کنند.

جنگل راش سوادکوه ثروتی از جنس طبیعت است که می‌تواند یک پیاده‌روی رویایی را برای شما به ارمغان بیاورد. سفر به جنگل‌های بکر سوادکوه با عبور از جاده‌های جنگلی و گذر از بین درختان بلند قامت راش یک تجربه بکر و هیجان‌انگیز را برای طبیعت‌گردان رقم می‌زند آرامش و سکوت در جنگل راش سوادکوه، شما را شگفت زده خواهد کرد. وقتی در جنگل راش سوادکوه قدم بزنید، نگاه شما به سمت بالا، چشم‌اندازی رویایی را در مقابل دیدگانتان به نمایش می‌گذارد. درختان راش سوادکوه تا کرانه آسمان امتداد دارند و هوای لطیف جنگل و نغمه پرندگان خوش صدا آرامشی شگفت‌انگیز را برای شما رقم می‌زند.

جنگل راش سوادکوه

جنگل راش سوادکوه چگونه جنگلی است؟

جنگل راش سوادکوه، ثروتی از جنس طبیعت است که بخشی از جنگل باستانی هیرکانی است. عمر این جنگل به دوره ژوراسیک می‌رسد. نام باستانی این منطقه در گذشته هیرکانیا بوده است. از این رو جنگل راش به جنگل هیرکانی نیز شهرت دارد. جنگل راش در بخش دودانگه در ساری نزدیک روستای سنگده قرار دارد. فاصله سنگده تا تهران در حدود ۴ ساعت است. مسافت جنگل راش سوادکوه با ساری در حدود ۱۰۰کیلومتر فاصله است.

مسیر کوهستانی و جنگلی روستای سنگده، بسیار زیبا و رویایی است.غنی، از روستای سنگده تا ابتدای مسیر پیاده‌روی در جنگل راش، یک جاده خاکی برای پیمودن ماشین است. در مسیر پیاده‌روی، درختان بلند قامت جنگل راش قابل مشاهده است. این درختان با آرایشی زیبا و منظم در کنار هم قرار گرفته‌اند. درختان راش سوادکوه در کنار هم صف کشیده و اطراف آنها زمین پر از برگ‌های سرخ و زرد و قرمز فرش شده است. اطراف جنگل راش سوادکوه، جاذبه‌های طبیعت‌گردی دیگری دیده می‌شود. که دریاچه شورمست یکی از آنهاست. اگر به دیدن جنگل راش سوادکوه رفتید حتما از جاذبه‌های دیگر اطراف این جنگل نیز دیدن کنید و لذت ببرید.

جنگل راش سوادکوه برای دوستداران طبیعت مکانی فوق‌العاده است. در فصل پاییز، درختان سر به فلک کشیده راش، برگ‌های خود را می‌ریزند و در پای آنها فرشی از رنگ‌های متنوع و زیبا ایجاد می‌شود. این درختان بلند قامت، ستون آسمان هستند. وقتی جنگل راش را مه فرا می‌گیرد، زیبایی، شگفتی و رمز آلود بودن این جنگل، چند برابر می‌شود. سکوت عمیق جنگل راش سوادکوه عجیب و بی نظیر است. راه رفتن در این مسیر لذتی دارد که تنها طبیعت گردان قادر به درک آن هستند. چشم‌انداز جنگل راش سوادکوه بسیار بکر و تاریخی است.

جنگل راش سوادکوه چگونه جنگلی است؟

چوب درخت راش

درخت‌های انبوه و مقاوم جنگل راش سوادکوه، چوب بسیار با ارزشی دارند، در جنگل راش، معمولا درختان بزرگ و تنومند با نظم خاصی در کنار هم قرار گرفته‌اند. در جنگل های ایران، چوب راش، به میزان فراوانی یافت می‌شود.

از چوب راش برای ساختمان، منازل‌ روستایی و ساخت چیزهای دیگر استفاده می‌کنند. درخت راش را تنها در جنگل می‌توان جستجو کرد و در جایی غیر از جنگل، این درخت جزو درختان نایاب محسوب می‌شود.

در گیلان و مازندران جنگل‌های خالص راش در ارتفاع ۲هزار متری از سطح دریا قرار دارند. راش یک درخت سایه‌پسند است که شاخ و برگ آن فراوان است و در برابر سرمای شدید آسیب می‌بیند. درخت راش گرمای زیاد را نیز نمی‌تواند تحمل کند. ریشه‌های درخت راش، سطحی هستند و برای جنگل‌های آن، خاک کم ضخامت و آهکی مناسبتر است.

درخت راش در حدود ۴۰ تا ۵۰ سال بار می‌دهد. این درخت اگر خاک مناسب داشته باشد، میوه‌های فراوانی می‌دهد. اما فاصله میوه‌دهی آن در هر بار در حدود ۵ یا ۶ سال یک بار است. درخت راش در حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ سال عمر می‌کند. میوه‌های این درخت، روغنی هستند و چوب آن برای ساختن درب و پنجره، مبل، صندلی و میز و...کاربرد دارند. زغال چوب راش هم جزو زغال‌های مرغوب محسوب می‌شود.

درخت راش

چگونه به جنگل راش سوادکوه برویم؟

جنگل راش سوادکوه، ثروتی از جنس طبیعت و نقاشی زیبایی رویایی است که چشم‌ها را نوازش و روح را جلا می‌دهد. برای رفتن به جنگل راش سوادکوه از تهران حرکت کرده و وارد جاده فیروزکوه می‌شویم. سپس با عبور از فیروزکوه مسیر خود را ادامه داده .

به سوی ورسک، ارفع ده و شورمست حرکت می‌کنیم. پس از شورمست، وارد یک خروجی سمت راست شده و از روستای لمرز عبور می‌کنید. در ابتدای جاده خنوا به سمت چپ بپیچید و به مسیر خود ادامه دهید تا به سنگده برسید. آنچه سبب زیباتر شدن این مکان می‌شود برگ‌ریزان درختان راش است که در فصل پاییز این جنگل را زیباتر می‌کند.

در جنگل راش امکاناتی برای اجاره دوچرخه‌سواری وجود ندارد، اما افراد و توریست‌های زیادی هستند که که به دنبال یک دوچرخه سواری خاطره‌انگیز و فرح‌بخش به این مکان‌ها سفر می‌کنند. این نوع توریست‌ها با دوچرخه سواری در جنگل راش آرامش و زیبایی را تجربه می‌کنند. اگر شما هم عاشق دوچرخه‌سواری هستید می‌توانید دوچرخه خود را به جنگل راش سوادکوه برده و دوچرخه سواری در میان درختان زیبای جنگل راش را تجربه کنید.

شیرازروم

توریست‌ها در سفر به شیراز، اجاره منزل مبله شیراز و اقامت در سوئیت مبله را به دیگر جاها، ترجیح می‌دهند. شیرازروم از طریق اجاره خانه مبله شیراز توانسته است تمامی امکانات مورد نظر توریست‌ها را فراهم کرده و رضایت خاطر آنها را فراهم کند.

 بنابراین اگر قصد رفتن به شیراز و استفاده از منزل مبله شیراز را دارید به سایت شیرازروم سر بزنید و با خیال راحت منزل مبله مورد نیاز خود را اجاره کنید.

شیرازروم تمام امکانات خود را به کار گرفته است تا منزل مبله مورد نظر مسافران و گردشگران را با بهترین امکانات در اختیار آنها گذاشته و رضایت خاطر آنها را فراهم کند.

برای ارتباط با شیرازروم  و رزرو خانه مبله در شیراز می‌توانید از طریق سایت شیرازروم و یا با شماره‌های 989357157077 و 989367606400 اقدام کنید. شیرازروم در 24 ساعت شبانه روز همراه شماست.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

 

تازه ها

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

با این 5 ترفند لذت سفر را چند برابر کنید!

با این 5 ترفند لذت سفر را چند برابر کنید!...

با این 5 ترفند لذت سفر را چند برابر کنید!

بررسی اهمیت سفر و گردشگری در سلامت روان

بررسی اهمیت سفر و گردشگری در سلامت روان، کلمه سفر...

بررسی اهمیت سفر و گردشگری در سلامت روان

11 چیزی که فقط سفر کردن به شما یاد میده

۱۱چیزی که فقط سفر کردن به شما یاد میده. سفر...

11 چیزی که فقط سفر کردن به شما یاد میده