دشت ارژن، تفریحگاهی در طبیعت سرزمین فارس

دشت ارژن، تفریحگاهی در طبیعت سرزمین فارس

دشت ارژن، تفریحگاهی در طبیعت سرزمین فارس

در سرزمین پهناور فارس، مکان های بسیار تماشایی وجود دارند. از بناهای کوچک و بزرگ تاریخی گرفته تا جاذبه های فرهنگی و طبیعی که مسافران زیادی را از دور و نزدیک به سوی خود فرا می خواند. دشت ارژن، تفریحگاهی در طبیعت سرزمین فارس است که بسیاری شیفته گذراندن اوقات فراغت خود در آن هستند. در این محتوا با شیراز روم، سایتی برای اجاره منزل مبله در شیراز، راهی این دشت زیبا شوید و اندکی در مورد آن بیشتر بدانید.

 

دشت ارژن کجاست؟

دشت ارژن، مابین شهرهای شیراز و کازرون قرار دارد. از شیراز، برای رسیدن به دشت ارژن، 60 کیلومتر باید در مسیر کازرون رانندگی کنید. سپس تابلوی دشت ارژن را مشاهده می کنید.

 

زیبایی های دشت ارژن

دشت ارژن یا ارجن، تفریحگاهی در طبیعت سرزمین فارس است. دشتی وسیع و زیبا که در دامنه های رشته کوه های زاگرس قرار دارد و تنوع گیاهی و جانوری آن جلوه های زیبایی از طبیعت را در مقابل دیدگان شما به نمایش می گذارد. به ویژه مردم شیراز و کازرون علاقه زیادی به گذراندن تعطیلات در این دشت دارند.

کافی است در یکی از روزهایی که در شیراز به سر می برید، تنها برای سفر کردن به این منطقه عزم خود را جزم کنید و فقط 60 کیلومتر از شیراز به سوی این دشت رانندگی کنید تا قطعه ای از بهشت را مشاهده کنید.

زیبایی های دشت ارژن

آبشاری به نام آبشار ارژن در این دشت وجود دارد. مردم محلی به این آبشار چراب می گویند. این آبشار در 5 کیلومتری دشت است. این آبشار بخشی از زیبایی های دشت ارژن است که حتی در زمستان نیز بسیار دیدنی است زیرا با سرمای هوا، آب آبشار تبدیل به کریستال های یخی می شود و منظره ای شگفت انگیز ایجاد می کند. آب این آبشار به سوی دشت راهی می شود و به سرسبزی دشت کمک می کند.

یک دریاچه آب شیرین و تالابی به نام ارژن نیز در این منطقه وجود دارد که مکانی مناسب برای پرندگان مهاجر است. البته در سال های اخیر به دلیل خشکسالی هایی که وجود داشت از میزان آب این دریاچه و تالاب کاسته شد ولی با بارندگی های سال 98 دوباره این تالاب جانی دوباره گرفت.

در فصول گرم سال این دشت قشلاق عشایری است که در اطراف آن چادر می زنند. اگر طالب آشنایی با زندگی عشایر هستید، می توانید در زمان کوچ آنها به دشت ارژن بروید و بدون ایجاد مزاحمت در شیوه زندگی آنها، از نزدیک با آنها معاشرت کنید. چادرها در دامنه کوه ها بنا می شوند و مردان عشایر در دشت به کشاورزی و دامداری مشغول هستند.

روستای گردشگری دشت ارژن یکی از زیباترین روستاهای ایران است. این روستای هدف گردشگری در مسیر اصلی راه شیراز به کازرون و همچنین بوشهر قرار گرفته است. این روستا یکی از توقفگاه های اصلی در این مسیر برای مسافران عبوری می باشد.

بافت قدیمی روستا بسیار زیباست و گردشگرانی که به زندگی روستایی علاقه مند هستند، جاذبه های زیادی در این روستا خواهند دید.

قدمگاه سلمان و علی که محل عبور سلمان فارسی و حضرت علی علیه السلام است، یکی از جاذبه های مذهبی دشت ارژن است. قدمگاه در نزدیکی روستای ارژن قرار دارد.

شیر ایرانی، زمانی در گذشته در رشته کوه های زاگرس فارس می زیست ولی متأسفانه نسل آن منقرض شده است. اکنون در این منطقه بز، کل و پلنگ زندگی می کنند.

در فاصله چند کیلومتری دشت ارژن، جنگل های انبوه بلوط قرار دارد که در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید به دل آنها سفر کنید.

یک منطقه حفاظت شده در دشت ارژن به نام میان کتل وجود دارد که در آنجا گوزن های زرد ایرانی زیادی نگهداری می شوند.

از اواسط فروردین تا میانه های اردیبهشت، لاله های واژگون در دشت ارژن می رویند و پوششی رنگین و سرخ را در دل دشت ایجاد می کنند که منظره بسیار خیره کننده ای است. عکس های بسیار زیبایی می توان از این منظره ثبت کرد. شیراز روم توصیه می کند در صورتی که به این دشت و بازدید از لاله های واژگون می روید، برای حفظ این همه زیبایی این لاله ها را نچینید و مراقب خراب نشدن آنها باشید.

می توانید برای یک روز پیک نیک در طبیعت این دشت را انتخاب کنید. اگر یک آپارتمان مبله شیراز را برای اقامت انتخاب کرده اید، از شب قبل وسایل پیک نیک را آماده کنید و در ماشین قرار دهید و صبح برای صرف یک صبحانه در طبیعت رهسپار دشت ارژن شوید. 

دشت ارژن، تفریحگاهی در طبیعت سرزمین فارس

امکانات گردشگری دشت ارژن

به دلیل توریستی بودن دشت ارژن و تردد مسافران زیاد در این منطقه، بازارچه های محلی در آن احداث شده اند. در این بازارچه ها انواع خوراکی ها به ویژه خوارکی های محلی را می توانید تهیه کنید.

ترشی های خانگی، قره قوروت، لواشک های محلی، بادام کوهی، غیره در این بازارچه فروخته می شود. کنگر از محصولاتی است که تقاضای بسیار زیادی برای آن وجود دارد. همچنین سوپرمارکت نیز در این بازارچه برای خرید مایحتاج گردشگران موجود است. بسیاری از اهالی روستای دشت ارژن از فروش در همین بازارچه به امرار معاش خود می پردازند و بیشتر محصولاتی که ارائه می شوند با تلاش و زحمت خود اهالی روستای دشت ارژن تولید شده است. در دشت ارژن مکانی به نام قهوه خانه وجود دارد که پر از رستوران و قهوه خانه است.

دشت ادژن

در اطراف دشت ارژن، رستوران های زیبایی وجود دارند که در صورت تمایل می توانید یک وعده غذایی در آنها صرف کنید. در طراحی این رستوران ها سلیقه زیادی به کار رفته است. برخی از رستوران ها در کنار آبشار قرار دارند. شنیدن صدای آبشار هنگام خوردن یک غذای لذیذ، حس و حال بسیار خوبی به انسان منتقل می کند.

 

شیراز روم، با کادری مجرب و بومی، یک سایت فعال در زمینه اجاره منزل مبله در شیراز است. برای این سفر خود به شیراز، می توانید به سایت شیراز روم سر بزنید و از میان تعداد بسیار زیادی آپارتمان مبله در شیراز، یکی را برای اجاره انتخاب کنید.

در صفحه اصلی سایت، خیابانی که آپارتمان های مبله در آن واقع شده اند، همراه با عکس های هر آپارتمان و امکانات آن قرار داده شده است. برای توضیحات بیشتر با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان