نگارخانه کاخ گلستان

نگارخانه کاخ گلستان

نگارخانه کاخ گلستان

در قسمت شمال غربی باغ گلستان واقع در تهران یک قسمتی وجود دارد به عنوان نگارخانه، که بخشی از اتاق موزه است، که این نگارخانه کاخ گلستان بدست حاجی ابوالحسن معمار نوائی مشهور به معمار باشی در نیمه قرن سیزدهم بعد از مسافرت اول فرنگستان ناصرالدین شاه قاجار بنا شد و امروزه این نگارخانه کاخ گلستان به عنوان مکانی برای نقاشان ایرانی برای قرار دادن پرده های نقاشی هایشان قرار گرفته شده است.

در گذشته پس از بنا شدن نگارخانه کاخ گلستان به مرور استحکامات آن کمی سست شد تا اینکه به جهت برگزاری مراسم تاجگذاری پهلوی در نیمه دهه چهل شمسی استحکامات آن را قوام بخشیدند و سقف نگارخانه را محکم تر کرده و آن را تعمیر کردند و پس از آن در نیمه سال هفتاد شمسی دوباره آن را بازسازی کردند و اسم نگارخانه برای آن نهادند تا عموم مردم بتوانند از این مکان زیبا بازدید کنند.

نگارخانه کاخ گلستان

دو قسمت مختلف نگارخانه کاخ گلستان

اگر به نگارخانه کاخ گلستان بروید متوجه خواهید شد که این نگارخانه از دو بخش تشکیل شده است. بخش شمالی نگارخانه می باشد که جز ابنیه پهلوی دوم بوده است که محل نمایش آثار نقاشان قاجاری همچون محمود خان ملک الشعراء، کمال الملک و ... بوده است و ضلع جنوبی نگارخانه کاخ گلستان که بیشتر آثار نقاشانی که در ابتدای دوره قاجار ظهور کرده اند همچون، میرزا بابا، ابوالحسن ثانی و ... می باشد.

معماری نگارخانه کاخ گلستان

همانطور که گفته شد معماری نگارخانه کاخ گلستان در ابتدا توسط حاجی ابوالحسن معمار نوائی ملقب به معمار باشی  و با مباشرت و همکاری شخص بنائی میرزا یحیی خان معتمد الملک که برادر صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار بوده است ساخته شد.

نگارخانه کاخ گلستان از چنان ظرافت زیبایی برخوردار است که همه افراد در طی سفرشان به تهران با گرفتن یک بلیط می توانند به آنجا بروند و از این مکان زیبا دیدن کنند.

اگر از نمای بیرونی به این کاخ زیبا نگاه کنید دارای معماری بسیار ظریف بر روی دیوارهای آن  خواهید شد که طرح پنجره های آن به صورت گنبدی است که هر شخصی که به این مکان زیبا پا می گذارد مدهوش می شود که چنین بنای زیبایی تا به حال ندیده است. در کنار داشتن معماری زیبا و دلچسب که بدست حاجی ابوالحسن معمار نوائی ساخته شده است در کنار آن حوضچه های پر از آب و درختان در اطراف آن قرار دارد که زیبایی نگارخانه کاخ گلستان را از بیرون که از دیدن می کنید دو چندان می کند.

کاخ گلستان در محدوده بازار تهران

کاخ گلستان در محدوده بازار تهران قرار دارد که کسانی که به شهر تهران سفر کرده اند براحتی و با داشتن یک بلیط می توانند به داخل این مکان زیبا راه پیدا کنند، و این نگارخانه کاخ گلستان که بعد ها به این اسم شناخته شده است قدمت زیادی دارد و در گذشته مکان تاج گذاری احمد شاه، مظفرالدین شاه، رضا شاه پهلوی و محمدرضا شاه پهلوی بوده است و زمانی که ای کاخ زیبا در گذشته مکانی برای شاهان بوده است و عموم مردم از دیدن آن محروم بودند امروزه به روی تمام افراد باز است و می توانند از این مکان زیبا با معماری اصیل ایرانی-اروپایی دیدن کنند.

اگر آدرس دقیقی برای رفتن به کاخ گلستان بخواهید می توانید در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و پس از گذشتن از ساختمان های قدیمی به نگارخانه کاخ گلستان برسید.

آنچه در مورد نگارخانه کاخ گلستان باید بدانید این است که قدمت آن حدود چهارصد است و بیانگر معماری باشکوه از دوره قاجار می باشد که در زمان سلطنت ناصرالدین شاه قاجار و بعد از سفرش از فرنگ بنا شد و اولین آثار از نمونه های ترکیب معماری اروپایی ایرانی محسوب می شود.

در این قسمت چند نمونه تصویر زیبا در مورد نگارخانه کاخ گلستان را از نمای بیرونی و درونی به نمایش خواهیم گذاشت. و آنچه در این تصاویر زیبا و بی بدیل به چشم میخورد استفاده از معماری باشکوه آن می باشد و نمایی از نقاشی کردن استاد کمال الملک در این نگارخانه در تالار آیینه را نشان می دهد. در زیر چند نمونه عکس نشان داده شده است.

کاخ گلستان

کاخ گلستان

کاخ گلستان

کاخ گلستان

و از این رو گروه شیرازروم نیز با توجه به این موضوع و استفاده از مهندسان برجسته تا آنجا که امکان داشته است برای اقامت مسافران خود در شهر شیراز از آپارتمان ها و منزل مبله شیراز با طرح های معماری خوبی نیز استفاده کرده است که کسانی که به سفر به این شهر فکر می کنند نیز می توانند از این مناظر لذت ببرند.

چرا که شیراز نیز همانند شهر تهران مهد تمدن، فرهنگ و ... بوده است و همواره دارای بناهای تاریخی بسیاری نیز می باشد و افراد زیادی نیز به دلیل داشتن این مکان های تاریخی در شهر شیراز به این مکان زیبا و روح بخش سفر می کنند، در این قسمت ما شیرازروم را به شما معرفی خواهیم کرد و نحوه رزرو منزل ها زیبا آن را به شما یاد می دهیم که در هنگام سفر به شیراز از داشتن محلی برای استراحت و گردش در شهر زیبای شیراز لذت ببرید و از این مکان های دیدنی هم در شهر شیراز و هم در شیرازروم استفاده کنید.

نحوه رزرو منزل مبله و آپارتمان مبله شیرازروم

شیرازروم دارای اقامتگاه های بسیار زیبا و لوکسی می باشد که به تمامی مسافرانی که قرار است به شیراز سفر کنند آپارتمان مبله شیراز اجاره می دهد و تمامی مسافران حتی می توانند از طریق سایت شیرازروم سوئیت مبله شیراز، آپارتمان مبله شیراز، خانه مبله شیراز و ... را از طریق اینترنت در مدت یک هفته قبل از مسافرت رزرو کنند.

 شیرازروم علاوه بر داشتن آپارتمان مبله شیراز و ... این امکان را به تمامی مسافرانی که قصد سفر به شیراز را دارند می دهد که از طریق اینترنت و رفتن به سایت شیرازروم (www.shirazroom.com) از تمامی امکانات مبله شیراز، اجاره منزل مبله در شیراز، اجاره آپارتمان مبله در شیراز و حتی دیدن ویدیو از این اتاق ها را به صورت اینترنتی به شما می دهد و در صورتی که شما آن را پسندیدید می توانید آن را با قیمت مطلوب اجاره کنید.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

تازه ها

رزرو سریع خانه مبله در شیراز با شیرازروم

رزرو سریع خانه مبله در شیراز با شیرازروم، چگونه می...

رزرو سریع خانه مبله در شیراز با شیرازروم

چرا هتل؟ منزل مبله در شیراز اجاره کن

چرا هتل؟ منزل مبله در شیراز اجاره کن. در سفر...

چرا هتل؟ منزل مبله در شیراز اجاره کن

اجاره خانه مبله شیراز برای یک شب چقدر است؟

اجاره خانه مبله شیراز برای یک شب چقدر است؟ جهت...

اجاره خانه مبله شیراز برای یک شب چقدر است؟

شیرازروم؛ عید را میهمان ما باشید

شیرازروم؛ عید را میهمان ما باشید، جهت اقامت در شیراز...

شیرازروم؛ عید را میهمان ما باشید

جاهای دیدنی شیراز در عید نوروز کدامند؟

جاهای دیدنی شیراز در عید نوروز کدامند؟ گفته می شود...

جاهای دیدنی شیراز در عید نوروز کدامند؟

شیراز؛ شهر باغ ها و شاعرها

در این مقاله جهت آشنایی علاقمندان به دیار شیراز از...

شیراز؛ شهر باغ ها و شاعرها

نکاتی در ارتباط باغ شیراز

شماره تماس جهت رزرو باغ در شیراز: 09172800402

نکاتی در ارتباط باغ شیراز

با بهترین سایت اجاره سوئیت مبله در شیراز آشنا شوید

در سایت شیرازروم، امکانات و ویژگی‌های منزل مبله شیراز، توضیح...

با بهترین سایت اجاره سوئیت مبله در شیراز آشنا شوید