وسایل ضروری برای کویرنوردی

وسایل ضروری برای کویرنوردی

وسایل ضروری برای کویرنوردی

کویر، یکی از محیط های زیبای طبیعی است که سفر به آن، در صورتی که شیوه آن را بلد باشیم، یکی از خاطره انگیزترین سفرها در طول زندگی ما خواهد بود. به ویژه آنکه ایران، کشوری با آب و هوای گرم و خشک است و در گوشه و کنار آن کویرهای زیادی وجود دارند که یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای پاییزی هستند.

در این محتوا، با شیرازروم سایت اجاره منزل مبله در شیراز همراه شوید تا وسایل ضروری برای کویرنوردی را به شما معرفی کنیم.

کویرنوردی

در ابتدا و قبل از معرفی وسایل ضروری برای کویرنوردی لازم است این را بدانید که برای کویرنوردی حتماً به یک راهنمای خوب نیاز دارید. راهنمایی که موقعیت جغرافیایی منطقه را به خوبی بشناسد، مسیرها و جاده ها را بلد باشد، و از مکان چشمه های آب، تپه ها و عوارض طبیعی آگاه باشد. این راهنما باید اطلاعات زمین شناسی و توپوگرافی خوبی داشته باشد و مهم تر از همه جهت یابی را به ویژه در شب بلد باشد. همچنین آشنایی با حیوانات و گیاهان کویر و نحوه برخورد با آنها نیز از جمله اطلاعاتی است که یک راهنما باید با آنها آشنایی داشته باشد.

حال به وسایل ضروری برای کویر نوردی بپردازیم. در ادامه لیست وسایلی را که در یک سفر کویری به آنها احتیاج دارید، معرفی می کنیم.

کفش مناسب

کفش یکی از وسایل ضروری برای کویرنوردی است. انتخاب کفش مناسب برای سفر به کویر به شما کمک می کند که شن و یا حشرات به پای شما آسیب نرسانند. پوتین انتخاب مناسبی است. البته پوتین شما باید نه بزرگ و نه کوچک باشد. اگر قسمت زیر پوتین شما پلاستیکی باشد به جلوگیری از سرخوردن پای شما در کفش کمک خواهد کرد. پوتین هایی که رویه چرمی دارند در جلوگیری از نفوذ گرما و سرما به داخل کفش مؤثر هستند.

کفش مناسب

لباس مناسب

برای انتخاب لباس مناسب که یکی از مهمترین وسایل ضروری برای کویرنوردی است، دقت زیادی داشته باشید. شلواری نخی انتخاب کنید تا در هنگام پیاده روی عرق نکنید. حتماً برای شب های کویر، لباس گرم مناسب به همراه بیاورید زیرا اختلاف دما بین روز و شب کویر بسیار زیاد است.

به همراه آوردن کلاه نیز ضروری است، زیرا به شما کمک می کند که اندکی از گرمای آفتاب دور بمانید. به ویژه کلاه های پهن و لبه دار که تمام صورت را در مقابل اشعه خورشید حفظ می کنند، مناسب تر هستند. می توانید گردن خود را با یک پارچه نخی بپوشانید. چند جوراب ساق بلند نیز برای خود بردارید. از پوشیدن لباس های نامناسب مانند شلوار لی خودداری کنید.

لباس مناسب

جی پی اس

در صورتی که با تور به کویر سفر می کنید، احتیاج زیادی به جی پی اس نخواهید داشت. ولی اگر به صورت شخصی و با دوستان خود سفر می کنید، به همراه داشتن جی پی اس از وسایل ضروری برای کویرنوردی است. این روزها در تمام گوشی های هوشمند جی پی اس وجود دارد. به همراه داشتن یک نقشه کاغذی نیز کمک بسیار زیادی برای جلوگیری از گم شدن شما می کند.

جی پی اس

واکی تاکی

یکی از کاربردی ترین وسایل ضروری برای کویرنوردی، واکی تاکی است. به ویژه اگر با چند خودرو به کویر سفر می کنید، برای هماهنگی بین ماشین ها واکی تاکی بسیار مناسب است. زیرا معمولاً در کویرها آنتن دهی موبایل به خوبی صورت نمی گیرد.

واکی تاکی

هدلایت

هدلایت نیز یکی از وسایل ضروری برای کویرنوردی است. زیرا در کویر دسترسی به برق ندارید و این وسیله در شب کمک زیادی به شما می کند. بهتر است که یک هدلایت سبک و پرنور به همراه داشته باشید.

کیف کمک های اولیه

کیف کمک های اولیه یکی دیگر از وسایل ضروری برای کویرنوردی است. هرگز آن را فراموش نکنید. داروهایی برای درمان گزش حشراتی مانند عقرب و مار تهیه کنید و در کیف کمک های اولیه به همراه خود بیاورید.

کیسه خواب

حتی اگر در یک اقامتگاه بوم گردی در دل کویر سفر می کنید، در صورتی که کیسه خواب دارید، آن را بردارید. کیسه خواب به شما از دورماندن از حشرات و حیوانات موذی کمک می کند.

وسایل خودرو

بهتر است که قبل از سفر به کویر ماشین خود را سرویس کنید و از عیب های ماشین حتی اگر جزئی هستند آگاهی پیدا کنید. ماشین های دو دیفرانسیل برای سفرهای کویری مناسب هستند. جعبه ابزار، آچار، چسب برای تعمیر سوراخ شدن رادیاتور، بیل و یک تخته چوب برای آنکه ماشینی را که در گل و یا باتلاق فرو رفته بیرون بکشید، بنزین اضافه و لاستیک زاپاس از وسایل ضروروی برای کویرنوردی هستند.

خوراکی و آب

در سفر به کویر تا می توانید آب بردارید. حداقل به میزان دو برابر آنچه که نیاز دارید، آب به همراه داشته باشید. در انتخاب خوراکی دقت کنید که غذاهایی که عطش انسان را زیاد می کنند، استفاده نکنید. برای بردن گوشت به کویر، نمک سود کردن و یا گوشت را در چربی خود پختن بهترین راه است. تعدادی کنسرو به همراه در باز کن نیز به همراه داشته باشید.

بهتر است که یک کلمن آب به همراه داشته باشید و آن را پر از یخ کنید تا بتوانید نوشیدنی ها و میوه های خود را در آن قرار دهید.

سایه بان پایه دار

بیشترین مشکلی که در یک سفر کویری خواهید داشت، آفتاب سوختگی است. به ویژه در عصر، نور خورشید بسیار سوزاننده تر است. اگر سایه بان پایه دار دارید، حتماً به همراه بیاورید تا هنگام نشستن و استراحت کردن از آن استفاده کنید.

سایر وسایل ضروری برای کویرنوردی

از دیگر وسایل ضروری برای کویرنوردی، کرم ضد آفتاب، طناب، دوربین شکاری در صورتی که دارید، قطب نما، وسایلی برای روشن کردن آتش، وسایل گرمایشی برای شب، چاقو، کیسه پلاستیکی و تصفیه کننده آب هستند.

شیرازروم، سایتی فعال در زمینه اجاره منزل مبله در شیراز است که سالها سابقه فعالیت در این زمینه را دارد.

انتخاب یک منزل مبله شیراز و آگاهی از نحوه اجاره کوتاه مدت آن کار دشواری نیست. با تلفن همراه هوشمند خود نیز می توانید این کار را انجام دهید. تنها کافیست به اینترنت متصل شوید و سری به سایت شیرازروم بزنید. در آنجا تمامی آپارتمان مبله شیراز به همراه عکس و توضیحات لازم قرار داده شده است. تلفن هایی که در زیر هر عکس قرار داده شده، شماره تماس مشاوران سایت شیرازروم است که امور مربوط به اجاره کوتاه مدت آپارتمان مبله شیراز را انجام می دهند.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان