پرواز با پاراگلایدر در استان گلستان

پرواز با پاراگلایدر در استان گلستان

پرواز با پاراگلایدر در استان گلستان

در دنیای پرتنش امروز و گرفتاری‌های زندگی روزمره آدم‌ها نیاز به زمان و مکانی برای فرار از روزمرگی دارند تا بتوانند با تجدید قوا به مصاف زندگی بازگردند. در این میان، برخی افراد با سفر به اماکن تاریخی و فرهنگی نظیر شیراز و حضور در فضای عارفانه حافظیه آرامش می‌یابند و با روحیه مضاعف به زندگی برمی‌گردند و برخی با سفر در طبیعت و انجام تفریحات پرهیجان و چالش برانگیز. اگر از دسته اوّل هستید که ما در شیرازرومبا افتخار در شهر زیبای شیراز با ارائه بهترین و مناسب ترین منزل مبله در شیراز میزبان شما خواهیم بود و اگر از دسته دوّم هستید ما در بخش گردشگری شیرازروم پیشنهادات متنوعی برای شما داریم که قطعاً برای شما جذاب خواهد بود. در این مقاله با شیراز روم، سایت فعال در زمینه اجاره آپارتمان های مبله در شیراز همراه شوید

شاید بتوان گفت اوّلین آرزویی که بشر با تحقق آن، هیجان حقیقی را تجربه کرد، پرواز بود. پرواز در آبی بیکران آسمان و نظاره کردن زمین از موضع قدرت و احساس تسلط بر آن، چنان شور و هیجانی برای بشر داشت که خطرات احتمالی آن را به راحتی نادیده می‌گرفت. حتماً ما نسل خوشبختی هستیم که پس از به نتیجه رسیدن آزمون و خطاهای بشر برای پرواز به دنیا آمدیم و حالا انواع و اقسام ابزارهای تفریحی و غیرتفریحی برای پرواز در اختیار داریم.

یکی از مناطق دیدنی ایران که به دلیل طبیعت زیبا و بی‌نظیر خود همواره میزبان خیل عظیمی از مسافران بوده و هست، استان گلستان است. در راستای اهداف شیرازروم مبنی بر معرفی جاذبه‌های گردشگری این سرزمین، در این مطلب یکی از جذاب‌ترین تفریحات در استان گلستان یعنی پرواز تفریحی را به شما معرفی می‌کنیم.

از آنجایی که هیچ چیز به اندازه معلق ماندن بین زمین و آسمان هیجان‌انگیز نیست. امروزه وسایل و ابزار گوناگونی برای پروازهای تفریحی وجود دارد. یکی از بهترین و رایج‌ترین ابزارهای یک پرواز تفریحی پرواز با پاراگلایدر یا چتربال است.

پرواز با پاراگلایدر

پاراگلایدر چیست؟

در ادامه شیرازروم، بهترین و معتبرترین سایت در خصوص اجاره منزل مبله، آپارتمان مبله و سوئیت مبله در شیرازقصد دارد پاراگلایدر را به بیانی ساده توضیح نماید

به زبان ساده، پاراگلایدر بالی شبیه چتر است که با استفاده از نیروی فشار هوا و وزن به پرواز درمی‌آید. تجهیزات این وسیله پروازی که به راحتی در یک کوله‌پشتی جای می‌گیرد و حدود 20 کیلوگرم وزن دارد به صورتی است که چتر به صندلی خلبان متصل است و خلبان نیز با کمربندهای ایمنی به صندلی متصل می‌شود. گرچه پرواز با پاراگلایدر ساده به نظر می‌رسد ولی انجام این کار بدون مهارت کافی امکان‌پذیر نیست. در حقیقت خلبان باید بتواند با استفاده از طناب‌هایی که به بال متصل است و نیز استفاده‌ی به جا و مناسب از بدن و وزن خود، جهت و سرعت حرکت پاراگلایدر را کنترل کند.

برای شروع پرواز، خلبان در حالی که متعلقات پاراگلایدر به او متصل شده، طناب‌های چتر را در دست گرفته و از یک سطح شیبدار مانند دامنه کوه با سرعت به سمت پایین حرکت می‌کند. پس از اینکه به کمک جریان هوا از روی زمین بلند شد با کنترل پاراگلایدر در آسمان پرواز می‌کند.

پاراگلایدر

انواع خدمات در یک سایت پرواز

در سایت‌های پروازی، خدمات در دو نوع پرواز تفریحی و آموزشی ارائه می‌شوند. دوره‌های آموزشی در سطوح مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و مربیگری برگزار می‌شود. دوره مقدماتی پرواز حدود سه ماه طول می‌کشد. نکته مهمی که برای انتخاب این ورزش باید در نظر بگیرید این است که این ورزش اصولاً ورزش گرانی محسوب می‌شود.

در سایت‌های پروازی افراد غیرحرفه‌ای برای تجربه یک پرواز تفریحی به همراه یک خلبان حرفه‌ای که مدرک معتبری در این زمینه دارد، پرواز می‌کنند. وسیله‌ای که برای پرواز دونفره استفاده می‌شود "تندم" نام دارد که بال آن کمی بزر‌گ‌تر است و وزن بیشتری را می‌تواند تحمّل کند. به این صورت که شما تنها روی صندلی با کمربندهای ایمنی می‌نشینید و مسئولیت کنترل و هدایت پاراگلایدر با خلبان است و گاهی که نیاز به همکاری شما وجود دارد فقط کافی است دستورات خلبان را اجرا کنید.

 

گلستان، بهشت پاراگلایدر سواران

یکی از شرایط پرواز با پاراگلایدر وجود فضای وسیع و پهناوری است که امکان حرکت و فرود در آن وجود داشته و شدّت وزش باد در حد مناسبی باشد. پرواز در مناطق کوهستانی با درّه‌های عمیق، به دلیل امکان برخورد با کوه بسیار خطرناک است. نکته دیگر این است که به جز مسائل ایمنی، زیبایی منطقه سایت پروازی لذّت پرواز را برای شما دوچندان می‌کند. اگر استان گلستان بر روی زمین، بهشت ایران نامیده شده و این قدر زیبا و تماشایی است؛ تصور کنید از فراز آسمان چه تصویر چشم‌نوازی در انتظار شما خواهد بود. از طرف دیگر شرایط آب و هوایی در استان گلستان به صورتی است که در تمام فصول سال امکان پرواز با پاراگلایدر در آن وجود دارد و این ویژگی استثنایی آن را به بهشت پاراگلایدر سواران تبدیل کرده است.

سایت‌های پروازی گلستان

بهترین سایت‌های پروازی گلستان

استان گلستان به دلیل شرایط مناسب و حرفه‌ای و مناظر زیبا، سایت‌های پروازی زیادی دارد که هرکدام ویژگی‌های متفاوتی دارند. برخی از بهترین سایت‌های پروازی گلستان عبارتند از:

  • سایت پروازی هزارپیچ

یکی از معدود مناطقی که امکان هر نوع پرواز با پاراگلایدر در آن وجود دارد، سایت هزارپیچ گلستان می‌باشد. به همین دلیل کارشناسان این فن، ایمن‌ترین و فنی‌ترین سایت پروازی ایران برای آموزش را همین سایت می‌دانند.

  • سایت پروازی ترسه

روستای ترسه در مینودشت استان گلستان قرار دارد که با چشم‌اندازی زیبا و رؤیایی محل مناسبی برای یک پرواز به یاد ماندنی است. سایت پرواز ترسه که یک سایت بین‌المللی پاراگلایدر است از جاذبه‌های مهم گردشگری در این منطقه است که قابلیت‌های ویژه‌ای مانند امکان پرواز مسافتی نیز در آن وجود دارد. هر ساله مسابقات زیادی در این سایت برگزار می‌شود.

  • سایت پروازی چراغ‌تپه

این سایت در سه کیلومتری مینودشت استان گلستان قرار دارد و اوّلین سایت پروازی گلستان به شمار می‌رود که بیش از 15 سال از افتتاح آن می‌گذرد.

  • سایت پروازی زنگلاب

این سایت در نزدیکی روستای "کلوکند" در هفت کیلومتری مینودشت و در حاشیه پارک جنگلی "چهل‌چای" قرار دارد. در این سایت که به زیباترین سایت پروازی گلستان شهرت دارد، امکان پروازهای طولانی نیز وجود دارد.

  • سایت پروازی ریگ چشمه

این سایت در نزدیکی روستای "ریگ چشمه" در شهرستان علی‌آباد کتول قرار دارد. در این سایت علاوه بر مناظر بسیار زیبا، امکان پروازهای طولانی و تاپ لند(فرود در محل پرواز) نیز وجود دارد.

  • سایت پروازی درازنو

این سایت با ارتفاع دو هزار و دویست متری از سطح زمین، عنوان بلندترین سایت پروازی ایران را دارد. که با پرواز بر فراز آن مناظر زیبایی از جنگل‌های شمال و سواحل دریای خزر زیر پای شما خواهد بود.

 

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

 

 

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان