چهار پیشنهاد برای جنگل‌نوردی

چهار پیشنهاد برای جنگل‌نوردی

چهار پیشنهاد برای جنگل‌نوردی

یکی از تفریحات مورد علاقه طبیعت‌گردان، گشت و گذار در جنگل و جنگل‌نوردی است. ایران یکی از کشورهایی است که جنگل های زیبا و دست نخورده‌ای دارد. این جنگل های زیبا مقاصد تفریحی مجریان تورهای طبیعت گردی هستند. جنگل های ایران مانند بهشتی زیبا در گوشه کنار آن خودنمایی می‌کنند. اگر به این فکر می‌کنید که چه جنگل‌هایی در ایران برای جنگل‌نوردی بهتر هستند، ما چهار جنگل از زیباترین جنگل‌های ایران را به شما معرفی می‌کنیم پس با شیرازروم سایت فعال در زمینه منزل مبله شیراز ، آپارتمان مبله شیراز و سوئیت مبله در شیراز همراه باشید.

جنگل ارسباران

وقتی نام جنگل از ذهن می‌گذرد، بون شک، جنگل‌های ارسباران در ذهن، تداعی می‌شوند. در ارسباران جنگل‌های پرپشت و انبوهی وجود دارد. جانوران زیادی در ارسباران زندگی می‌کنند. جنگل ارسباران به موزه وحش ایران نیز معروف است. در این منطقه مارال‌های زیبا هم دیده می‌شود. بهترین زمان سفر و جنگل نوردی در جنگل‌های ارسباران، فصل بهار است. اما میوه‌هایی مثل زغال اخته و قره‌قورت‌ها در جنگل ارسباران در فصل تابستان می‌رسند.

بخش‌های جنوبی ارسبارن، مرتع است و جنگل های آن در ارتفاع کمتر از ۸۰۰متر قرار دارند. بنابراین برای جنگل نوردی باید به خودمان سختی بدهیم و بالاتر برویم. در جنگل‌های ارسباران، کمپ‌های زیادی می‌زنند، از این رو این جنگل‌ها را در فصول مناسب می‌توان مناطقی شلوغ از گردشگر دانست. برای رفتن به ارسباران می‌توانید از تبریز با اتوبوس به کلیبر بروید. پس از کلیبر، فاصله بین این شهر تا جنگل های ارسباران در حدود ۴۶کیلومتر است.

جنگل ارسباران

جنگل ابر

یکی دیگر از جنگل‌های کشور ایران که برای جنگل نوردی در بهار بسیار زیبا و چشم‌نواز است جنگل ابر است. جنگل ابر در ۴۵کیلومتری شمال شاهرود قرار گرفته است. این جنگل زیبا در ۱۲کیلومتری روستای ابر، واقع شده است. نام روستا از ابرهای زیبایش گرفته شده است. بنابراین نام جنگل ابر هم از همین ابرهای زیبا نشات گرفته است.

جنگل های ابر جزو جنگل‌های هیرکانی محسوب می‌شوند. جنگل ابر در حدود ۴۰ میلیون سال قدمت دارند. در این جنگل، گونه‌های مختلفی از جانداران دیده می‌شوند که دیدن آنها برای گردشگران بسیار هیجان‌انگیز و در مواردی ترسناک است. جانورانی مثل، خرس، پلنگ، گرگ، خوک، روباه، بز و خرگوش، قرقاول و شاهین از این نوع جانوران هستند.

کسانی که قصد رفتن به جنگل‌های ابر را دارند بهتر است بدانند که فاصله جنگل ابر از تهران در حدود ۴۰۰کیلومتر است. اگر با خودروی شخصی نمی‌روید باید در میدان امام شاهرود تاکسی‌های روستای ابر را سوار شوید. اگر هم از شهری دیگری به جنگل ابر می‌روید باید به شاهرود رفته و سپس به آزادشهر بروید. بعد از طی کردن ۱۸کیلومتر به روستای نو خرقان و سپس به روستای ابر بروید.

جنگل‌های حرا

جنگل‌های حرا از زیباترین جنگل های ایران هستند. جنگل حرا در جزیره قشم قرار دارند. این جنگل‌های زیبا در طوب شبانه‌روز به دلیل جزر و مد، به زیر آب می‌روند. درختان جنگل در هنگام مد به زیر آب می‌روند و در حالت جزر که آب پایین می‌رود به نظر می‌رسد که درختان این جنگل‌ها در مکانی خشک روییده‌ و رشد کرده‌اند. آب جنگل‌های حرا در حدود ۱ الی ۲متر است. زمان شکل‌گیری مد در این جنگل‌ها، ماهیان به آب دریا هجوم می‌آورند و این مکان به محلی برای ماهیگیری تبدیل می‌شود. این جنگل‌ها در حدود ۴۰ میلیون سال عمر می‌کنند. درختان جنگل حرا فقط در آب شور زندگی می‌کنند. زیبایی این جنگل‌ها فوق‌العاده است و طبیعت‌گردان از گردش در این جنگل‌ها لذت می‌برند.

جنگل‌های حرا

جنگل‌های حرا مکانی مطمئن و امن برای پرندگان مهاجر و گرمسیری هستند. در این جنگل‌ها، اگرت، حواصیل، سلیم و خاکستری و حواصیل هندی وجود دارند. این جنگل‌ها زیستگاه‌های مناسبی برای ماهیان و دیگر نرم‌تنان و سخت‌پوستان موجود در آب هستند. با این حساب اگر علاقمند به تماشای صحنه‌هایی زا حرکت زیبای پرندگان هستید می‌توانید به جنگل‌های حرا بروید و از دیدن نمونه‌های مختلف پرندگان لذت ببرید.

 

 

جنگل گیسوم

جنگل‌های گیسوم در شمال ایران، از زیباترین نمونه جنگل‌های ایران هستند. این جنگل زیبا و چشم‌نواز در شهر تالش واقع شده است. این جنگل را شاید بتوان یکی از زیباترین جنگل‌های ایران دانست. در جنگل گیسوم، وجود پوشش درختان و دریا در آغوش هم، چشم‌اندازی است که در کمتر جایی از جهان می‌توان برای مشاهده پیدا کرد. زیبایی‌های جنگل گیسوم غیر قابل توصیف است. بسیاری بر این تصور هستند که ابتدای وارد شدن به جنگل گیسوم، صحنه‌ای باورنکردنی است که شباهت بسیاری به فیلم‌های هالیوودی سینما دارد. جنگل گیسوم همانند بهشتی زیبا است. در ابتدای ورود به جنگل، درختان اطراف جاده‌ورودی را محاصره کرده‌اند. از این رو این جاده کوتاه، شباهت بسیاری به درهایی برای وارد شدن به بهشت گیسوم است.

جنگل زیبا و سرسبز گیسوم، میوه‌های وحشی در درون خود دارد که با یک بار خوردن عاشق آنها می‌شوید و مزه آن برای همیشه در زیر زبانتان می‌ماند. بهشت زیبای گیسوم در تالش استان گیلان یکی از زیباترین جنگل های ایران برای گشت و گذار است.

امکانات تفریحی جنگل گیسوم

گیسوم امکانات زیادی برای جنگل‌نوردی دارد. جنگل زیبای گیسوم، عبور از میان تونل درختان را برای جنگل‌نوردان در بهار، فراهم می‌کند. در این جنگل زیبا، امکانات فوق‌العاده‌ای برای تفریح و رفاه گردشگران در نظر گرفته شده است. جنگل زیبای گیسوم در نزدیک ساحل است. با دیدن جنگل گیسوم می‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. هم جنگل را ببینید و لذت ببرید و هم از استراحت در ساحل لذت ببرید.

تفریحات آبی و قایق‌سواری از امکانت جذاب و سرگرم‌کننده موجود در جنگل‌های گیسوم هستند. گردشگران بسیاری از سر تا سر ایران برای دیدن جاذبه‌های جنگل گیسوم به این جنگل می‌روند. بسیاری از ساکنان گیلان گیسوم را مکانی برای استراحت و پیاده‌روی‌های رویایی می‌دانند. این منطقه زیبا با درختان سرسبز و فوق‌العاده‌اش، پیاده‌روی بر روی شن‌های گرم را به تجربه‌ای جذاب برای شما تبدیل می‌کند.

جنگل گیسوم

یکی از جذاب‌ترین امکانات موجود در جنگل گیسوم برای گردشگران و طبیعت گردانی که به این منطقه سفر می‌کنند استفاده از دوچرخه است. اگر به جنگل گیسوم می‌روید و دوچرخه‌سواری را هم دوست دارید بهتر است دوچرخه خود را به همراه خود به جنگل گیسوم ببرید. طبیعت گیسوم بهترین جا برای ورزش است. با دوچرخه جنگلی خود می‌توانید به جنگل گیسوم بروید و در هنگام عبور از دالان درختی این جنگل زیبا، وزش نسیم را احساس کنید.

تجربه‌ جنگل‌نوردی در بهار، از تجربیاتی است جذاب و فراموش نشدنی برای طبیعت‌گردان است که استقبال فوق‌العاده‌ای از آن می‌کنند.

اقامت در شیراز

پیشنهادی که برای اقامت در شیراز به شما داریم این است که سری به سایت شیراز روم بزنید و آپارتمان های مبله در شیراز، منزل مبله در شیراز و همچنین باغ مبله در شیراز آن را بررسی کنید. می توانید با مراجعه به این سایت معتبر با خیال راحت یکی از این منازل مبله را برای چند روز اسکان در شیراز انتخاب و رزرو نمایید و از اقامت خود لذت ببرید.

 

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

 

تازه ها

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

با این 5 ترفند لذت سفر را چند برابر کنید!

با این 5 ترفند لذت سفر را چند برابر کنید!...

با این 5 ترفند لذت سفر را چند برابر کنید!

بررسی اهمیت سفر و گردشگری در سلامت روان

بررسی اهمیت سفر و گردشگری در سلامت روان، کلمه سفر...

بررسی اهمیت سفر و گردشگری در سلامت روان

11 چیزی که فقط سفر کردن به شما یاد میده

۱۱چیزی که فقط سفر کردن به شما یاد میده. سفر...

11 چیزی که فقط سفر کردن به شما یاد میده