چه وسايلي اجازه ورود به هواپيما را ندارند؟

چه وسايلي اجازه ورود به هواپيما را ندارند؟

چه وسايلي اجازه ورود به هواپيما را ندارند؟

بستن چمدان برای یک سفر هوایی اندکی پیچیده است. قوانین خاصی برای حمل بار در هر سفر هوایی وجود دارد که آشنا نبودن با آن قوانین ممکن است مشکلاتی برای ما ایجاد کند. ممکن است تنها به خاطر یک وسیله بسیار کوچک، مجبور شویم که کل وسایل چندان را برای بازدید و بررسی از سوی امنیت فرودگاه، بیرون بریزیم. شرمندگی این کار در مقابل مسافران دیگر بخشی از سختی است و در صورتی که فرزند کوچکی داشته باشید و یا وسایل زیادی را با خود حمل کنید، از سوی دیگر این ناآگاهی شما را به یک مصیبت بزرگ تبدیل می کند.

پس چه خوب است که قبل از اینکه چمدان خود را ببندید، این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید. شیراز روم، با اجاره منزل مبله در شیراز همیشه در خدمت شماست.

چه وسايلي اجازه ورود به هواپيما را ندارند؟

مایعات

در سفرهای هوایی بردن مایعات به داخل هواپیما ممنوع نیست، ولی شرایط خاصی دارد. مایعات تنها در صورتی اجاره ورود به داخل هواپیما را دارند که حداکثر وزن بطری آنها 100 سی سی باشد و این بطری ها در درون یک کیسه زیپ دار قرار بگیرند. هر فرد تنها می تواند یک کیسه با خود حمل کند. البته شیر مادر، مواد دارویی و مواد شیمیایی در این قانون قرار نمی گیرند و باید حتماً بررسی شوند. مایعاتی مانند سرکه، آبلیمو به هیچ عنوان نباید وارد هواپیما شوند. شما می توانید مواردی مانند آب را در صورتی که زیر 100 سی سی باشند با خود به داخل کابین هواپیما ببرید، در صورت داشتن وزن بیشتر، آنها را به انبار هواپیما منتقل می کنند. به هیچ عنوان اسپری رنگ، مایعات مشتعل، سوخت ها، اسپری های دفاع شخصی، مایع فندک و کلر اجازه ورود به هواپیما را ندارند.

دقت کنید که اگر در کیف دستی خود لوازم آرایشی حمل می کنید، باید زیر 100 سی سی باشند. این لوازم شامل انواع ریمل، کرم ها، لوسیون، ژل مو، شامپو و عطر می شوند.

مایعات در پرواز

سبزیجات و آجیل

در کشورهای خارجی جهت حفظ سلامت حریم های کشاورزی خود، قوانین سخت گیرانه ای برای ورود کالا وجود دارد. به عنوان مثال کانادا و یا چین به هیچ عنوان اجازه ورود حبوبات و تخم یک گیاه را نمی دهند. این کار به دلیل جلوگیری از وارد شدن آفات کشاورزی صورت می گیرد. جالب است که حتی بردن خرمایی که هسته دارد، نیز ممنوع است. پس یادتان باشد که به هیچ عنوان سبزیجات تازه و مواد غذایی همراه خود نبرید ولی می توانید خشکبار و آجیل و سبزیجات خشک با خود حمل کنید. زعفران نیز به ازای هر گذرنامه تنها 100 گرم، مشکلی ندارد. بردن بیش از این اندازه زعفران منع قانونی دارد. البته به جز تاجرین که آنها نیز شرایط خاصی برای حمل زعفران دارند.

 

میوه

به هیچ عنوان تصمیم نگیرید که برای مسیر سفر با خود میوه بردارید. زیرا به شما اجازه ورود آن را نخواهند دارد. میوه ها نیز برای حفظ سلامت کشاورزی کشور مقصد ممنوع هستند. هر گونه میوه ای که قابل کاشت باشد، حتی موز در هواپیما ممنوع است.

ممنوعه در پرواز

دارو

برای بردن دارو در برخی از فرودگاه ها، محدودیت زیادی در خصوص مخدرها و داروهای کدئین دار وجود دارد. بهتر است که قبل از سفر درباره فرودگاه مقصد خود اطلاعاتی کسب کنید. برخی شرکت های هواپیمایی حساسیت زیادی در این خصوص ندارند.

 

حیوان خانگی

هر یک از شرکت های هواپیمایی قوانین مختلفی در ارائه سرویس حمل موجودات زنده دارند که بر اساس قوانین یاتا وضع می شوند. به طور کلی حمل هر گونه حیوان اهلی، وحشی و یا پرنده در قسمت کابین مسافر ممنوع است و تنها حیوانات بر اساس قوانین و مقررات در قسمت بار پذیرش می شوند. برای حمل حیوان باید مدرکی تأیید شده از سوی پزشک و یک قفس استاندارد وجود داشته باشد و قوانین و مقررات مربوط به کشور مقصد و مبدا، رعایت گردد. هزینه حمل حیوان به وزن حیوان و قفس و هزینه کارگزاری بستگی دارد.

 حیوان خانگی در پرواز

وسايل زیر اجازه ورود به هواپيما را ندارند:

این وسایل به هیچ عنوان اجاره ورود به داخل کابین را ندارند و اگر می خواهید آنها را در سفر همراه خود داشته باشید تنها باید از انبار هواپیما استفاده کنید:

  • وسایل برنده مانند شمشیر، چاقو، ساطور، تیغ اصلاح، یخ خرد کن، موچین، میل قلاب دوزی، میل بافندگی
  • سلاح های گرم: مانند تفنگ بادی، اسلحه ساچمه ای، هر یک از اجزاء تشکیل دهنده اسلحه، مهمات و غیره
  • وسایل ورزشی مانند چوب گلف، چوب اسکی، چوب بیلیارد، باتوم و حتی دستکش های بیسبال
  • وسایل سنگین مانند اره، مته، تبر، چکش
  • وسایل مربوط به دفاع شخصی مانند پنجه بوکس، باتوم، چماق، اسپری فلفل، سلاح های مربوط به ورزش های رزمی

وسايل زیر اجازه ورود به هواپيما را ندارند

وسایلی هستد که باید از سوی حراست فرودگاه کاملاً بررسی شوند. اگر این وسایل را مجبورید که با خود حمل کنید، آنها را برای بازرسی آماده کنید:

شیرخشک، آبمیوه برای کودک، داروها به عنوان مثال قطره های چشم و یا سرم شستشو، لوازم پزشکی، مایعاتی که غذایی هستند و برای بیمار مورد استفاده قرار می گیرند، محصولات خونی و تمامی لوازم فلزی مانند طلا.  

 

معمولاً کلیات وسایلی که می توان به داخل کابین هواپیما برد و یا به قسمت بار تحویل داد، در پشت بلیط هواپیما نوشته شده اند. در تعدادی از فرودگاه ها نیز تابلوهایی برای کالاهای غیرمجاز نصب شده است که خوب است آنها را مطالعه نمایید.

شیراز روم، سایتی در زمینه رزرو آپارتمان مبله در شیراز است. در این سایت، گزینه های مختلفی برای انتخاب و رزرو کوتاه مدت یکآپارتمان مبله در شیراز وجود دارد.

چیزی که باید به آن دقت کنید آن است که در ایام تعطیلات شرایط رزرو با روزهای دیگر سال فرق دارند. زیرا به دلیل تقاضای بالا و تماس های زیاد و به منظور جلوگیری از بروز بی نظمی و مشکل باید نصف کل مبلغ قرارداد به عنوان بیعانه واریز شود.

به ویژه در فصل اردیبهشت که شهر شیراز بسیار پرازدحام و پر مسافر است، توصیه می شود که رزرو از یک ماه قبل انجام شود. ولی اگر قصد سفر به شیراز را دارید و به دنبال یک منزل مبله شیراز با قیمت مناسب می گردید می توانید به صورت تلفنی از مشاوران سایت شیراز روم اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بـا شـــیرازروم

وقـــت سفـــر

ســریــع و راحت

خــونه پیــدا کن

 

تازه ها

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران، با شیوع بیماری...

چند پیشنهاد داغ برای گردشگری اطراف تهران

سفر در زیباترین جاده های ایران

سفر در زیباترین جاده های ایران، بارها برامون پیش اومده...

سفر در زیباترین جاده های ایران

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید. تقریبا همه ما اهداف...

با مزایای سفر انفرادی آشنا شوید

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟ اصطلاح ” عهد...

از شهر اسرارآمیز دقیانوس چه می دانید؟

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید. هرساله، بسیاری...

خنک ترین مناطق ایران برای تابستان را بشناسید

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟ همیشه وقتی...

چگونه با هزینه ی کم تری سفر کنیم؟

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین...

اجاره آپارتمان مبله شیراز از سایت شیرازروم در سریع ترین زمان