معیارهای امنیتی در درگاه‌های پرداخت 


 شیرازروم از یک سری معیارها برای بالا بردن امنیت سیستم‌های خود استفاده می‌کنند که به عنوان متقاضی بهتر است اطلاعات کافی از آن‌ها داشته باشید :

ایجاد رمز نگاری قوی: رمزنگاری برای ارتباات کاربر و سیستم درگاه پرداخت از اولین معیارهای امن بودن شیرازروم است که می‌تواند شامل استفاده از استفاده از پروتکل امن HTTPS و الگوریتم‌های رمزنگاری امن مانند SSL/TLS باشد.

محافظت از تمام اطلاعات کاربران: شیرازروم برای امن بودن باید اقدامات لازم را در محافظت از تمام اطلاعات کاربران اعم از اطلاعات مالی و شخصی انجام بدهند. اقدامات می‌تواند شامل رمزنگاری اطلاعات کاربران و ایجاد تراکنش‌های محرمانه باشد.

اعتبارسنجی هویت: یکی از اصلی‌ترین اقدامات شیرازروم انجام اعتبارسنجی هویت کاربران از جمله تایید شماره تلفن همراه، کارت و حساب بانکی است.

آزمون امنیتی: شیرازروم در جهت شناسایی و رفع آسیب پذیری‌ها و جلوگیری از حملات سایبری و نفوذ از معیار آزمون‌های امنیتی آن هم به شکل منظم بهره می‌برند.

احراز هویت دو مرحله‌ای: استفاده از روش‌های احراز هویت دو مرحله‌ای مثل کد تایید ارسالی به تلفن می‌تواند امنیت را بالا ببرد و مبنی بر تایید هویت کاربر باشد.

پشتیبانی از پروتکل‌های امن افزایش الکترونیک (EMV) : شیرازروم برای داشتن امنیت بالا پشتیبانی از استاندارد EMV را ضروری می‌دانند؛ چراکه باعث کاهش ریسک تقلب کارتی و جعل کارت‌های بانکی می‌شود.